• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Тіна Кароль чи Леонід Кравчук. Хто першим подасть до суду на команду Зеленського

«Слуги народу» перед виборами почали вчити українців географії, але ця ініціатива віддає плагіатом

Реклама на dsnews.ua

«Україна – це ти!» — рекламні плакати з таким гаслом почала розміщувати Зе-команда напередодні місцевих виборів. Спершу представники «слуг» втовкмачували в голови українців думку про те, що кожен з нас – президент. Думка, до речі, не зовсім свіжа – ще в 1928-му Хьюї Пірс Лонг молодший використовував у своїй передвиборчій кампанії на пост губернатора Луїзіани гасло «Щоб кожен був королем, але ніхто не носив корони».

Тепер же надійшла черга навчати мільйони «президентів» того, що вони ще й Україна. Мабуть, ця довга стратегія в ідеалі повинна привести до того, що під кінець першого терміну Зеленського на посаді звинувачення в тому, що «влада все провалила» розбиватимуться об залізне «ви ж самі і президенти, і Україна, і чого вам ще не вистачає?»

Але до президентських виборів ще кілька років (втім, в Україні все можливе), а ось місцеві вибори – всього за кілька місяців. І тут у «Слуги народу» шанси, прямо скажемо, не дуже. Але і здатися без бою, як співав Святослав Вакарчук, не хочеться. Ось «зелена команда» і намагається взяти виборця хоча б креативом.

Але з новою рекламою не все гладко. «Україна – це ти!» — одна з найвідоміших пісень Тіни Кароль. Її хіт про вишиванки, соняхи і туман над Дніпром фактично змінив вже призабутий хіт Тараса Петриненка «Україна» в ролі неформального гімну країни.

Чи знає співачка про те, що назву її пісні почали використовувати у виборчій кампанії – поки невідомо. Втім, оточення Володимира Зеленського не гребує плагіатом. Так, у червні минулого року розгорівся скандал навколо того, що президент Зеленський у виступі на зустрічі з главою Європейської ради Дональдом Туском використав фрагмент промови свого попередника Петра Порошенка. У тогочасній АПУ навіть заявили про диверсію: мовляв, деякі співробітники, які готували промову Зеленському, продовжували працювати на Порошенка. У новорічній промові президента угледіли плагіат на статтю українського класика Уласа Самчука. А в червні вже цього року студія "Дизель шоу" звинуватила в крадіжці "Квартал 95": нібито «квартальники» видали номер "Дизеля" п'ятирічної давнини за свій власний.

Втім, і на цьому проблеми не закінчуються. Судячи з усього, після гасел «Україна – це ти!» на вулицях українських міст повинні з'явитися плакати, в яких глядача будуть асоціювати вже не з усією країною, а з конкретним населеним пунктом. Так що кияни, швидше за все, побачать на вулицях столиці рекламні площі зі слоганом «Київ – це ти!». І тут в гру може вступити високоповажний Леонід Макарович Кравчук, який останнім часом усіма своїми заявами демонструє, що втрачати йому нічого.

Реклама на dsnews.ua

Справа в тому, що ще в далекому 2012-му в столиці був створений Громадянський форум Києва. До ініціативної групи увійшли 30 осіб, а її президентом було обрано Леоніда Кравчука. Ініціативу створення цього неформального об'єднання приписували голові КМДА Олександру Попову – Кравчук особливо підкреслював, які позитивні зміни відбулися в столиці за два роки його роботи. Прес-служба КМДА повідомляла, що друге засідання форуму пройшло під гаслом «Київ – це ти». Втім, бурхлива діяльність форуму – міській владі нібито регулярно передавали побажання про пропозиції про поліпшення життя в столиці – в результаті зійшла нанівець і про ініціативи забули. Але недарма кажуть, що нове – це добре забуте старе.

Чи спрацює новий креатив «Слуг народу» — питання риторичне. Як і те, чи подадуть на команду Зеленського в суд Тіна Кароль чи Леонід Кравчук. Втім, чому б і ні, якщо сам президент не гребує звертатися до суду через те, що його хтось образив у відеоблозі?

    Реклама на dsnews.ua