• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

На оборонний бюджет України хочуть виділити майже 320 млрд грн: (ІНФОГРАФІКА)

На фінансування сектора безпеки і оборони України, згідно з проєктом державного бюджету на 2022 рік, хочуть направити 319,4 мільярда гривень

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Основні показники, які містить документ, у вигляді інфографіки представив нардеп Олексій Гончаренко на своєму каналі в Telegram.

Так, фінансування оборонної сфери, в порівнянні з держбюджетом на поточний рік, пропонують збільшити на 52,1 млрд гривень (оборонний бюджет України в 2021 році становить 267,3 млрд грн). Витрати на оборону, в разі прийняття даного документа, складуть 5,95% від ВВП України.

При цьому 15,5 млрд гривень збираються направити на будівництво житла для військовослужбовців та ветеранів АТО/ООС, 12,6 мільярдів на розвиток оборонного сектора виділила Франція, а 6,7 млрд — Велика Британія.

При цьому на грошове забезпечення і зарплати в Міноборони в документі закладено 72 мільярда гривень (+11,2 млрд у порівнянні з поточним роком) при загальному передбачуваному обсязі фінансування відомства в розмірі 131 млрд грн.

На розвиток озброєнь і військової техніки, згідно з документом, планують виділити 32,9 млрд гривень, на паливо і речове майно — 7,5 млрд грн.

На програму "Укрфінжитло" і на харчування військових у Кабміні хочуть направити по 4,1 млрд грн, а на соціальне забезпечення військовослужбовців — 3,5 млрд грн.

Утилізація боєприпасів, озброєнь, техніки, а також протипожежний захист в Міноборони, згідно з документом, оцінюється в 2,1 млрд грн, а будівництво житла військовослужбовців — в 1,3 млрд грн.

На "інші" витрати Міноборони планують виділити 7,6 мільярда гривень.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України в середу, 15 вересня, представив проєкт бюджету на 2022 рік. У Кабміні заявили, що у документі приділяється особлива увага медицині, освіті, армії, інфраструктурі, соціальним програмам, діджиталізаціі, а також підтримці підприємців та економіки в цілому.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua