• USD 39.7
  • EUR 43.1
  • GBP 50.4
Спецпроєкти

Нацбанк послабив обмеження щодо купівлі валюти

Національний банк України дозволив банкам продавати безготівкову іноземну валюту населенню без підтвердження підстав або зобов'язань для проведення такої операції.

Реклама на dsnews.ua

Послаблення набувають чинності з 29 серпня, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Нацбанку.

Так, відповідно до Стратегії пом'якшення валютних обмежень, дії Національного банку у межах першого етапу будуть спрямовані на мінімізацію множинності обмінних курсів. З цією метою НБУ пом'якшує валютні обмеження в частині продажу безготівкової іноземної валюти громадянам.

Так, із 29 серпня 2023 року Національний банк: 

  • вперше з початку повномасштабної війни дасть змогу банкам продавати безготівкову іноземну валюту населенню без підтвердження підстав чи зобов’язань для проведення такої операції. Відповідні операції здійснюватимуться за курсом, установленим банком, у межах щомісячного ліміту в розмірі 50 тис. грн в еквіваленті в одному банку;
  • збільшить зі 100 тис. грн до 200 тис. грн в еквіваленті щомісячний ліміт на купівлю населенням безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на депозит від трьох місяців.

В Нацбанку зазначили, що зазначені зміни сприятимуть переорієнтації частини попиту населення з готівкової іноземної валюти на безготівкову, адже операції з продажу безготівкової валюти банками є зручнішими та безпечнішими. Це дасть змогу зменшити різницю між готівковим та офіційним курсом.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua