• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Нацбанк підвищив облікову ставку до 7,5%

Правління Національного банку України прийняло рішення підвищити облікову ставку на 1 в.п. до 7,5% річних

Реклама на dsnews.ua

Таке рішення було прийнято сьогодні, 15 квітня, інформує "ДС" з посиланням на пресслужбу НБУ.

Як пояснили в Нацбанку, підвищення облікової ставки спрямоване на поступове уповільнення інфляції в другому півріччі 2021 і повернення її до мети 5% вже в першому півріччі 2022 року.

"У I кварталі 2021 року інфляція очікувано вийшла за межі цільового діапазону 5% ± 1 в. п., але відхилилася від нього суттєвіше, ніж передбачалося прогнозом, під дією переважно тимчасових факторів", — відзначили в НБУ.

За підсумками березня зростання споживчих цін в річному вимірі прискорилося до 8,5%, а базова інфляція — до 5,9%. Динаміка показників перевищила прогноз Національного банку України, опублікований в інфляційному звіті за січень 2021 року.

Нацбанк очікує, що пік інфляційного сплеску доведеться на III квартал 2021 року.

"Надходження на ринки нового врожаю, вичерпання ефекту від низької бази порівняння для окремих товарів, а також підвищення облікової ставки Національним банком України поступово розвернуть інфляційну динаміку. Восени інфляція почне знижуватися та повернеться до цільового діапазону 5% ± 1 в. п. в першому півріччі 2022 року, де й залишатиметься надалі", — йдеться в заяві.

Нагадаємо, раніше НБУ тримав облікову ставку на рівні 6,0%, який був мінімальним в історії України.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua