• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Нацбанк зобов'язав фінустанови вказувати повну вартість кредитів

Національний банк затвердив вимоги для фінансових установ, згідно з якими вони зобов'язані розкривати повну вартість кредитів для споживачів на веб-сайтах, в рекламі. Також документ передбачає розкриття інформації про мікрокредити

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Національного банку, передає "ДС".

"Через три місяці усі небанківські фінансові установи, які мають право надавати споживчі кредити, повинні розкривати вичерпну інформацію про послуги на вебсайті в єдиному уніфікованому форматі. Споживачі, зі свого боку, повинні мати змогу завантажити файл із вичерпною інформацією про повну вартість, умови отримання послуги, наслідки порушення договору за кредитом тощо", — йдеться в повідомленні.

На сайтах фінансових установ має бути достатня за обсягом, достовірна інформація про умови кредитів, а саме:

  • загальна вартість кредиту з усіма комісіями і платежами (зокрема щодо комісій третіх осіб та платежів за супровідні послуги, наприклад, страхової компанії, державного реєстратора, нотаріуса, оцінювача);
  • реальна річна процентна ставка;
  • терміни і суми, умови дострокового повернення;
  • штрафні санкції в разі порушення умов кредитування тощо.

Вебсайти фінансових установ вже через три місяці мають містити чіткий перелік мінімально необхідної споживачеві інформації. Зокрема, повна назва і контактна інформація фінансової установи, відомості про ліцензії на послугу з надання кредитів, істотні характеристики кредиту в стандартизованому форматі, а через шість місяців — також калькулятор для розрахунку загальної вартості кредиту з урахуванням всіх витрат на супровідні послуги та інше.

Під час користування кредитом фінансові установи мають інформувати споживача через обраний за угодою з ним канал для комунікацій.

Реклама кредитів фінансових установ не має вводити споживача в оману. Наприклад, зазначення лише привабливої для споживача процентної ставки на рівні 0% або 0,01% неприпустимо. У рекламі споживчого кредиту має бути відображена реальна річна процентна ставка, максимальна сума і термін кредиту. Ці вимоги не поширюються на іміджеву рекламу фінансових установ, яка не містить умов конкретних кредитних продуктів. Крім того, спосіб викладу інформації в рекламі не має ускладнювати її візуальне сприйняття, тому пропонуються вимоги до шрифтів, кольорів рекламних текстів, його фону і розміщення тощо.

Аналогічні вимоги вже працюють для банків, які надають споживчі кредити.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua