• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Національний авіаперевізник повинен приносити дохід, дотування не розглядається, - Кирило Тимошенко

Створення національної української авіакомпанії перебуває на фінальному етапі. Вона зможе забезпечити як внутрішнє регіональне, так і міжнародне сполучення

Кирило Тимошенко
Кирило Тимошенко
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко в інтервʼю «Інтерфакс-Україна».

За його словами, така авіакомпанія повинна забезпечити регіональне сполучення для стикових рейсів із Києвом, саме тому цього року почався процес модернізації аеропортів у регіонах в рамках «Великого будівництва» Президента Володимира Зеленського. 

«Це також рейси в Європу, трансатлантичні рейси і на далекомагістральні — Китай, Азія. Ще одне завдання — приклад COVID показав, що, коли наші громадяни знаходяться десь і не можуть полетіти, нам треба їх доставити додому. І ця авіакомпанія буде це робити», — повідомив Тимошенко.

«Що стосується переговорів про створення внутрішньої авіакомпанії, ми ведемо переговори з зарубіжними лідерами авіагалузі і нашими фахівцями. Ми хочемо запустити на регіональні та ближні країни Ан-148. Дальнє сполучення — за допомогою лізингу «Boeing» або «Airbus»», — додав він.

Як зауважив заступник голови ОП, вже є реальні прорахунки прибутковості майбутньої авіакомпанії. Щорічне дотування цієї компанії не розглядається, вона повинна приносити дохід, підкреслив Тимошенко.

«Припинення повітряного транзиту через Білорусь потенційно може збільшити наші доходи. Це, до речі, стосується і наземного транзиту. У нашого податкового і транспортного комітетів Ради є ідеї щодо введення зборів з транзитного транспорту, що дало б можливість нам заробити», — сказав він.

Як раніше заявив Кирило Тимошенко, протягом найближчих років планується оновити 16 аеропортів в українських регіонах.

    Реклама на dsnews.ua