• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Нафтогаз схвалив продаж 49% української ГТС, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
У НАК "Нафтогаз України" назвали доцільною продаж міжнародному партнерові 49% оператора української газотранспортної системи

Про це йдеться в листі "Нафтогазу" на адресу прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, текст якого є у розпорядженні "Українських новин", передає "ДС".

Продаж майже половини акцій для гарантування збереження доходів від транзиту газу на нинішньому рівні і після 2019 року, коли закінчиться дія контракту на транзит газу між НАК і компанією "Газпром" (Росія).

За даними НАК, вартість всього пакету акцій становить $14 млрд, 49% - $7 млрд відповідно.

"Вартість ГТС за оцінкою авторитетної міжнародної компанії становить близько 14 млрд доларів. Українське законодавство дозволяє кваліфікованому міжнародному партнерові придбати до 49% в статутному капіталі оператора ГТС України. Якщо міжнародний партнер заплатить відповідно $7 млрд за 49% акцій оператора ГТС, то така інвестиція може розглядатися як певна гарантія збереження доходів від транзиту на поточному рівні. Тільки партнерство, яке буде безпосередньо спрямована на реалізацію стратегічного завдання збереження ключової транзитної ролі, буде відповідати інтересам України", - йдеться в документі.

У зв'язку з цим "Нафтогаз" просить прем'єра винести на розгляд Ради національної безпеки і оборони викладені вище стратегічні питання нацбезпеки і прийняти рішення по застосуванню заходів для їх врегулювання.

    Реклама на dsnews.ua