• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Нафтогаз України" має намір нарощувати видобуток нафти, - Вітренко

НАК "Нафтогаз України", якій належить контрольний пакет акцій найбільшої нафтовидобувної компанії країни "Укрнафта", має намір використовувати можливості національної компанії для нарощування видобутку нафти

"Нафтогаз України" має намір нарощувати видобуток нафти, - Вітренко
"Нафтогаз України" має намір нарощувати видобуток нафти, - Вітренко
Реклама на dsnews.ua

Про це на VI Київській конференції Ньюфолк НКЦ "Буріння. Інтенсифікація. Екологія. Охорона праці" заявив голова правління НАК Юрій Вітренко, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

"Ми хочемо значно збільшувати і нафтовидобуток", — заявив посадовець.

Голова правління "Нафтогазу" зазначив, що триває робота щодо трансформації "Укрнафти".

"Ми хочемо скористатися наявними можливостями національної компанії для того, щоб той нафтовий потенціал або потенціал із нафтовидобутку, який є в Україні, використовувати ефективніше", — сказав Вітренко.

Попередній голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв, звільнений наприкінці квітня цього року, виступав за поділ активів "Укрнафти" за бізнес-напрямами з міноритарними акціонерами.

Водночас Вітренко після приходу до керівництва НАК заявив про необхідність додатково опрацювати це питання та запропонував розглянути об'єднання "Укрнафти" та "Укртатнафти" (Кременчуцький НПЗ) із подальшим отриманням контрольної частки нової вертикально-інтегрованої компанії державою.

У зв'язку з цим новий голова "Нафтогазу" допускав відмову від поділу активів ПАТ "Укрнафта" між державою та міноритарними акціонерами.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов'язаних з Ігорем Коломойським та іншими колишніми акціонерами ПриватБанку, — приблизно 42% акцій.

НАК "Нафтогаз України" належить 43,05% акцій "Укртатнафти", ще по 28% контролюють структури екс-власників ПриватБанку та бізнесмена Олександра Ярославського.

Як повідомляла "ДС", раніше президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні достатньо запасів газу для споживачів, але "якщо б держава не втрутилася", то ціна була б мінімум 50 грн за 1 тисячу кубометрів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua