• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Нардепи попередньо схвалили доступне житло для українців

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про внесення змін до держбюджету-2021 щодо впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом

Реклама на dsnews.ua

Документ №5308, який передбачає єдину організацію з необхідним ресурсом для продовження програми доступного житла, підтримали 263 нардепа, повідомляє "ДС".

"Метою розроблення законопроєкту є створення законодавчого підґрунтя приєднання Державної іпотечної установи до ПрАТ "Укрфінжитло" та необхідних умов для належної реалізації ініційованої Президентом України В. Зеленським програми "Доступна іпотека", забезпечення функціонування ринку іпотечного кредитування і впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом", — йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Документ викладає в новій редакції статтю 30 закону "Про державний бюджет України на 2021". Міністерство фінансів має здійснити випуски облігацій внутрішньої державної позики з подальшим придбанням у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів, в державну власність в обмін на такі облігації акцій додаткової емісії ПАТ "Укрфінжитло".

Як наголошується в пояснювальній записці, "передбачені зміни до додатка № 2 до закону про бюджет у частині збільшення планового показника державних внутрішніх запозичень на 20 млрд грн та передбачення у цій сумі планового показника придбання цінних паперів за загальним фондом держбюджету".

Також у бюджеті-2021 граничний обсяг державного боргу зросте на 20 млрд гривень.

Як повідомляла "ДС", підписання перших договорів на отримання кредитів між банками і позичальниками в рамках державної програми "Доступна іпотека 7%" відбулося 1 березня на платформі Всеукраїнського Форуму "Україна 30".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua