• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Нардепи хочуть заборонити поліетиленові пакети в Україні

Реклама на dsnews.ua
У Верховну Раду внесено законопроект про заборону поліетиленових пакетів у магазинах з початку 2022 року

Авторами законопроекту №2051-1 є вісім нардепів від "Слуги народу", передає "ДС" з посиланням на UBR.

Свою ідею вони пояснюють в цілому благими намірами - очистити країну від засилля пластикового сміття. І додають, що в ЄС пішли ще далі - забороняють соломинки для коктейлю і косметичні ватні палички з поліетилену.

Нардепи пропонують повністю заборонити пластикові пакети товщиною менше 50 мкм (вважається, що більш щільні можна використовувати повторно) в усіх підприємствах торгівлі. За винятком:

  • Невеликих фасовочних пакетів. У складеному стані - не більше стандартного аркуша паперу формату А4.
  • Біорозкладаних пакетів будь-якої щільності і розміру.

Останнім послаблення, правда, містить одну важливу обмовку. Ця сама "біодеградацію" повинна відповідати набрав чинності на початку 2019 року держстандартам.

Тут же автори акцентують увагу на тому, що ті пакети, які торгові мережі зараз продають під виглядом екологічних, насправді такими не є. А магазини фактично вводять споживачів в оману, ніж навіть побічно мотивують їх купувати упаковку.

Справа в тому, що виробники додають у неї оксоразлагающую добавку. Яка дозволяє пакету досить швидко розсипатися на дрібні частинки пластику. Мало того, що при цьому сам поліетилен ніяк не трансформується, так ще і працює така добавка тільки під дією ультрафіолету і при доступі кисню. Ні того, ні іншого, зазначають депутати, в глибині українських звалищ немає.

    Реклама на dsnews.ua