• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

НБУ до Дня Незалежності введе ще п'ять нових монет (ФОТО)

Національний банк України до Дня Незалежності введе в обіг чотири пам'ятні та одну інвестиційну монету

Фото: Геннадій Мінченко, Укрінформ
Фото: Геннадій Мінченко, Укрінформ
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив генеральний директор Банкнотно-монетного двору НБУ Володимир Баглай, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Цього року, випускаючи в обіг пам'ятні монети, які присвячені доленосній події, Національний банк робить наголос на традиціях, історичній пам'яті народу, на своєрідному ДНК нації. Вже в серпні зʼявляться 5 монет "До 30-річчя Незалежності України" із серії "Відродження української державності", — сказав він.

За його словами, монети будуть доступні українцям з 17 серпня. Зокрема, це срібна монету номіналом 10 грн (тираж – 3 тис. шт., орієнтовна вартість 1 846 грн), півкілограмова срібна монета номіналом 50 грн (тираж – 500 шт., вартість близько 20 тис. грн) та золота монета номіналом 250 грн (приблизна ціна — 140 тис. грн).

Також Нацбанк випустить інвестиційну срібну монету номіналом 1 грн (тираж – 15 тис. шт.). Унікальність її в тому, що з часом ціна на неї може лише зростати, адже її випуск буде лімітований, підкреслив Баглай.

"Дизайн усіх монет несе головну ідею глибинності нашого коріння, звеличує наш великий український національний символ — Тризуб — знак княжої держави Володимира Великого", — пояснив він.

Нагадаємо, 10 серпня в обігу з'явилась перша монета до 30-річчя незалежності України номіналом 5 грн, виготовлена з нейзильберу. Її тираж – 50 тис. шт., коштує вона 71 грн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua