• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

НБУ очікує, що до кінця року інфляція в Україні прискориться

Реклама на dsnews.ua

У Національному банку України зазначили, що пожвавлення попиту після карантину сприятиме зростанню цін

Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на коментар Нацбанку, передає "ДС".

Як зазначається, в серпні фактична споживча інфляція (2,5%) залишалася нижчою за цільовий діапазон Національного банку 5% ± 1 в.п. Однак із пожвавленням споживчого попиту та економічної активності очікується, що вона повернеться у межі цільового діапазону до кінця року.

У НБУ також зауважили, що інфляція залишалася меншою порівняно з прогнозом, опублікованим в Інфляційному звіті за липень 2020 року.

"Подорожчання енергоносіїв та відображення ефектів слабшої гривні були здебільшого нівельовані сповільненням зростання цін на продукти харчування, зокрема за рахунок хорошого врожаю овочів та нарощення імпортної пропозиції окремих товарів", — йдеться в коментарі банку.

Зокрема, сповільнилося падіння цін на непродовольчі товари (до 0,2% р/р), що зумовлено як послабленням гривні в попередні місяці, так і реалізацією відкладеного попиту на окремі товари з боку споживачів.

Продовжило сповільнюватися зростання цін на продовольчі товари (до 3,3% р/р). Це повʼязано як зі збільшенням пропозиції, в тому числі за рахунок імпорту, так і з млявим попитом на більш дорогі вироби та продукти не першої необхідності.

Темпи зростання вартості послуг незначно сповільнилися (до 8,2% р/р). Слабкий попит та посилення карантинних обмежень в окремих областях стримували зростання вартості послуг кінотеатрів, закладів громадського харчування, курсів іноземної мови.

Зростання адміністративно регульованих цін прискорилося суттєвіше, ніж очікувалося (до 5,2% р/р). Так, вартість природного газу для населення хоча й залишалася меншою, ніж торік, у серпні зросла з огляду на світовий тренд подорожчання енергоносіїв.

Здешевлення палива продовжувало сповільнюватися (до 17,9% р/р), відображаючи зростання світових цін на нафту в останні місяці та значний попит на паливо через високу інтенсивність користування автомобілями в умовах пандемії COVID-19, зазначили в НБУ.

Як писала "ДС", Нацбанк ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 6% річних з 4 вересня 2020 року. Таким чином, ставка залишилася на мінімальному в історії України рівні.

    Реклама на dsnews.ua