• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Нафта дешевшає через загрозу зростання видобутку в США

Реклама на dsnews.ua
Нафта дешевшає 5 грудня через сумнівів у реалізації угоди ОПЕК по заморожуванню, а також зростання бурових установок у США

10 грудня у Відні чи Москві може пройти зустріч ОПЕК з не-членами картелю, на якій будуть фіналізовано домовленості про зниження ними видобутку на 0,6 млн барелів на добу, починаючи з січня, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

Крім Росії, яка вже заявила про готовність обмежити видобуток, приєднатися до скорочення обсягів виробництва можуть Азербайджан, Казахстан, Мексика, Оман, Бахрейн. Оман, зокрема, заявив на вихідних про свою готовність підтримати картель, який знизить поставки сумарно на 1,2 млн барелів на добу.

Однак зростанням цін можуть скористатися виробники сланцевої нафти. На позаминулому тижні кількість нафтових бурових у США знову зросла на 3 одиниці - до 477, свідчу чергові дані Baker Hughes, що вийшли в п'ятницю. З травня кількість бурових зросла на 161 штуку. За прогнозами, виробництво сировини в США у 2017 році виросте.

Лютневий ф'ючерс на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до ранку знизився на 0,7% - до $54,08 за барель.

Ціна ф'ючерса на нафту BRENT на січень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася до цього часу на 0,7% - до $51,30 за барель.

За три сесії минулого тижня ціни виросли на 14%. Однак ралі явно видихається через сумнівів, що країнам вдасться успішно вирішити всі проблеми, пов'язані з реалізацією угоди.

    Реклама на dsnews.ua