• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Попри війну: у Мінекономіки відзвітували про зростання економіки у квітні на 4%

Зростання внутрішнього продукту України (ВВП) у квітні 2024 року порівняно з аналогічним періодом минулого року становило близько 4,3%

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані міністерства економіки, передає "ДС".

Зазначається, що у підсумку за період із січня по квітень 2024 року зростання ВВП оцінюється на рівні 4,4% [±1%] у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, у квітні 2024 року продовжується тенденція відновлювального зростання економіки, яка була підтримана рекордними обсягами експорту товарів, збільшенням попиту на будівельні послуги в умовах бюджетного фінансування на відновлення інфраструктури, продовженням поліпшення ділових настроїв та пожвавленням споживчої активності.

Міністерка також зазначає, що стабільна робота морського коридору стимулювала галузі перевезення залізничним транспортом, виробництво металургійної продукції, а також видобування металевих руд.

"Разом з тим високі безпекові ризики, чергове пошкодження енергетичних об’єктів, а також значний дефіцит кваліфікованих кадрів і далі негативно тиснули на ВВП", — підкреслила Свириденко.

Як зазначили в пресслужбі Мінекономіки, після чергових атак на енергосистему України та значних пошкоджень і руйнувань ТЕС та ГЕС тимчасово втрачено частину генераційних об'єктів.

"Проблеми з електрогенерацією можуть мати потенційно негативний вплив на роботу промисловості, особливо найбільших споживачів електроенергії, яким через технологічні особливості виробничих процесів майже неможливо переорієнтуватися на альтернативні джерела постачання електроенергії", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання світового ВВП не більше ніж на 3%.

    Реклама на dsnews.ua