• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Незаконне призначення Вітренка в "Нафтогаз" створює додаткову проблему на перемовинах під час візиту Блінкена, — Мирослав Гай

Призначення Юрія Вітренка в.о. голови правління НАК "Нафтогаз", що відбулося з порушенням закону, створює для країни додаткові проблеми на перемовинах під час візиту Державного секретаря США Ентоні Блінкена, який заплановано на наступний тиждень

Юрій Вітренко
Юрій Вітренко
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив журналіст Мирослав Гай, передає "ДС".

"Державний секретар США Ентоні Блінкен приїздить вже у середу. При цьому американці попередили Офіс президента — Блінкен буде піднімати питання боротьби з корупцією та корпоративного управління. Маніпулятивне знесення наглядової ради найбільшого енергетичного підприємства та призначення очільника з порушенням закону про запобігання корупції — це не просто постріл в ногу напередодні такої зустрічі. Це успішна автоматна черга по всій Україні", — пише він. 

За словами журналіста, підтвердженням цього є негативна реакція західних партнерів на рішення уряду щодо звільнення Андрія Коболєва.

"Весь цивілізований світ обурила навіть не постать, а спосіб, у який її призначено, із порушенням усіх процедур та норм. До критики з боку ЄС долучилися також Велика Британія, державний департамент США. Всі ті, від кого зараз залежить і фінансова безпека України", — каже Гай.

Більше того, призначення на посаду голови Правління Юрія Вітренко відбулося з порушенням закону "Про запобігання корупції".

"Закон "Про протидію корупції" забороняє напряму чиновникам працювати на підприємствах, які вони контролювали, над якими наглядали чи навіть щодо яких просто готували рішення. Вітренко став керівником Національної компанії "Нафтогаз" незважаючи на те, що він на посаді виконувача обов’язків міністра енергетики контролював це підприємство, наглядав за його роботою та готував рішення щодо нього. Це означає, що Зеленський та Єрмак вивели корупцію на офіційний державний рівень", — підкреслив Гай. 

Нагадуємо, що 28.04.2021 Кабінетом міністрів України було звільнено за дві доби Наглядову раду "Нафтогазу" та голову правління, що, за оцінками послов G7, Державного департаменту США та Європейскої комісії, є порушенням принципів корпоративного управління.

Як повідомляли ЗМІ, Державний секретар США Ентоні Блінкен відвідає Україну наступного тижня на тлі загострення напруженості у відносинах з Росією та у зв’язку з нарощуванням нею військової сили в регіоні.

    Реклама на dsnews.ua