• USD 41.3
 • EUR 45
 • GBP 53.4
Спецпроєкти

Новий формат. Як підтримувати співробітників під час війни

Після початку повномасштабної війни оператор телекомунікацій "Київстар" виділив в окремий процес програми та заходи з підтримки та мотивації колективу

Першочерговими для компанії є безпека співробітників та безперервність надання послуг
Першочерговими для компанії є безпека співробітників та безперервність надання послуг
Реклама на dsnews.ua

Погляд зсередини: робота під час війни

Першочерговими для компанії є безпека співробітників та безперервність надання послуг, бо зв’язок — це стратегічно важлива галузь. А для цього потрібен високий рівень мотивованості працівників.

Мотиваційна програма для співробітників містить низку заходів, зокрема:

 • Віддалений режим роботи з можливістю працювати з-за кордону. Перехід був непомітним. У 2021 р. компанія прийняла як основний гібридний формат: понад 70% колективу міксували роботу в офісі та віддалено, нині близько 80% людей працюють переважно з дому.
 • Програма матеріальної підтримки, розрахована на перші 6 місяців війни. Окремо — підтримка колег, які опинились в скрутному становищі та зазнали матеріальних збитків. Також передбачені виплати у випадку смерті співробітника або членів сім’ї.
 • Програма нематеріальної підтримки, зокрема робота з психологами, різноманітні мотиваційні програми, залучення та підтримка сімей співробітників.
 • Безперервна комунікація та координація в колективі.

Компанія будує HR-стратегію, орієнтуючись на зворотний зв’язок від команди. Так, починаючи з березня проводяться щотижневі опитування про емоційний та фізичний стан співробітників, а також детальне дослідження "Моя робота під час війни", мета якого — визначити наскільки ефективними є процеси, як почуваються та чого потребують люди тощо. За його результатами, 97% співробітників вказали, що задоволені програмами фінансової підтримки, 96% — позитивно оцінили психологічну підтримку, 97% — задоволені інформаційною підтримкою.

Один з пріоритетів — забезпечення високого рівня мотивованості працівників
Один з пріоритетів — забезпечення високого рівня мотивованості працівників

"6 П": пережити складні часи та вберегти себе

Реклама на dsnews.ua

"Прийміть", "Піклуйтеся", "Підтримуйте", "Продовжуйте", "Працюйте", "Погляньте у майбутнє" — це "6П" від "Київстар". Війна змінила життя кардинально та назавжди, загнала людей до емоційного кола, примушуючи переживати складні відчуття, такі як злість, безсилля, невизначеність. З одного боку, ми відмовляємося розуміти та приймати нову реальність, з іншого — бажаємо здолати перешкоди, перемогти та продовжувати жити і знову бути щасливими.

"В критичній ситуації людина перебуває в стані постійної напруги. Це призводить до виснаження та несе неприємні наслідки для здоров’я. Під час війни нормально відчувати злість, роздратованість, страх та небезпеку. При цьому ми маємо приймати ситуацію, усвідомлювати нову реальність, адаптуватися до більш раціонального та критичного мислення. Нам необхідно розвивати нові якості та набувати актуальних звичок відповідно до сьогодення", — говорить Оксана Олійник, директор з управління персоналом та розвитку організації "Київстар".

Саме такі думки підштовхнули роботодавця до створення програми "КОД 6П". Впродовж шести тижнів на базі корпоративної соціальної мережі Workplace проходили щоденні активності: публікувався цікавий пізнавальний контент, поради щодо того, як пережити різні стадії стресу та загалом цей складний період з мінімальними збитками для власного здоров’я. Також для співробітників були організовані онлайн-зустрічі з відомими українцями та військовими.

Щоб колективу було легше візуалізувати посил кожного "П", топ-менеджери компанії записали відеозвернення, в якому поділились власним досвідом переживання різних періодів сприйняття.

Батьківство та кар’єра

50% співробітників "Київстар" — батьки дітей до 18 років. І компанія має окремі програми підтримки співробітників з дітьми.

За даними опитування 78% працівників "Київстар" перебувають у місці постійного проживання, понад 13% — змінили його на більш безпечне в межах країни, близько 10% перебувають за межами країни. Співробітники з дітьми становлять більшу частину переміщених осіб.

Відмова від звичного способу життя, втрата можливості вільно проводити час за межами дому, зміна місця проживання та інші фактори стали причиною того, що до робочих питань додалися також питання організації та контролю корисного часу й дозвілля дітей. Щоб зберегти ресурс спеціалістів-батьків, в компанії розробили програму:

 • психологічна підтримка для батьків та дітей;
 • пізнавально-розвиваючі програми;
 • практикуми з психологами для батьків та дітей.
дитячий малюнок
Сотні дітей співробітників компанії виконували завдання та тримали свій фронт допомоги військовим

"У нас працював "Дитячий фронт допомоги". Упродовж чотирьох тижнів майже 800 дітей наших співробітників виконували завдання та тримали свій фронт допомоги військовим. Діти займалися в куренях: #Гетьмани, #Майстри та #Заклиначі. Кожен з них створив свої девіз, гімн, логотип. Діти виконували різні завдання: співи, танці, майстрування домашніх "Байрактарів" тощо. Фінальним завданням було створення привітання колегам з "Київстар", які стали на захист України — це відео досі гріє серця наших захисників. Наші колеги у відповідь записали відео — вдячність за підтримку та натхнення до перемоги", — розповідає Оксана Олійник.

Старі добрі традиції як елемент мотивації

Додатковим підґрунтям для підтримки морального духу команди стало те, що роботодавець попри війну не відмовився від традицій. Хоча майже 80% співробітників працюють віддалено і про зустрічі колективу офлайн наразі не може бути й мови. Компанія 18-й рік поспіль провела традиційний конкурс на визнання кращих співробітників "Сузір’я Київстар". Шляхом голосування колективу були визначені 87 найбільш активних та ефективних працівники за минулий рік. 

конкурс на кращих співробітників "Сузір’я Київстар"
Компанія 18-й рік поспіль провела традиційний конкурс на кращих співробітників "Сузір’я Київстар"

І сам конкурс, і церемонія нагородження викликали ажіотаж. Рекордним було все — від кількості відданих голосів за кращих співробітників 2021 р. (лише на одному з етапів голосування назбиралося 9461 голосів), до кількості гостей, які дивились онлайн-трансляцію церемонії нагородження та вітали колег. "Це була яскрава демонстрація того, наскільки важливим для людей є можливість зібратися, навіть онлайн, та підтримати одне одного, сказати слова подяки тим, хто зараз на фронті, та тим, хто підтримує роботу мережі та всього "Київстар". За перебігом 3-годинної онлайн-трансляції, що проходила на Workplace, одночасно слідкували половина співробітників компанії, вони залишили понад 6 тис. коментарів зі словами підтримки та привітань переможців, а також подяки за те, що ця подія відбулася", — говорить Ганна Захараш, директор з корпоративних зав’язків Київстар.

Підтримка України та українців

З початку повномасштабного вторгнення загарбників "Київстар" усіма можливими методами підтримує країну. Зокрема компанія вже перерахувала понад 49 млн грн на гуманітарні потреби військових, лікарень, людей похилого віку та постраждалих від війни. Створено можливість допомагати країні через сервіси оператора, зокрема SMS-повідомлення, сервіс СМАРТ-ГРОШІ та суперсилу "Допомога ЗСУ" у нових тарифах Love UA.

Заходи з підтримки населення, держави і бізнесу
Заходи з підтримки населення, держави і бізнесу

Зокрема, нещодавно "Київстар", легендарний український гурт "Океан Ельзи" та фонд компетентної допомоги армії "Повернись живим" об’єднали зусилля, аби підтримати захисників України та зібрати кошти на нові якісні авто для них. "Київстар" перерахував 10 млн грн на закупівлю транспортних засобів для гуманітарних потреб ЗСУ та закликає охочих долучитися. А гурт "Океан Ельзи" випустив відео на нову пісню "Квіти мінних зон", закликає пам’ятати про тих, хто щодня захищає нашу свободу та виборює перемогу для України на полі бою.

Також компанія виділила 300 млн грн для відновлення цифрової інфраструктури країни у рамках державної платформи United24, що реалізується під патронатом Президента України.

  Реклама на dsnews.ua