• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Огляд цін на квартири в Чернівцях

Війна багато змінила в житті людей, з її початком до Чернівців стали прибувати мешканці інших регіонів. На невелике місто з населенням близько 250 тис. осіб значно зросло навантаження, охочим придбати чи продати нерухомість експерти DOM.RIA підготували статистику вартості житла

Реклама на dsnews.ua

Якщо подивитися на сайті ціну квартир у Чернівцях, можна помітити, що їхня динаміка відрізняється, залежить від кількості кімнат: 

Ціна квартир у Чернівцях
Ціна квартир у Чернівцях

 

Рис. 1. Ціни на квартири у Чернівцях за останні 12 місяців

Щоб ви могли зробити правильне рішення про купівлю квартири в Чернівцях, пропонуємо ознайомитись з оглядом.

Квартиры в Черновцах
Квартиры в Черновцах

Ціна невеликих приміщень

Як бачите, вартість двокімнатного житла найвища. Це характерна тенденція останніх трьох місяців. Хоча протягом року перевага була за однокімнатними, минулої осені ситуація спостерігалася аналогічна. Порівняно з нею зростання становило 108 і 116 доларів.

Загалом розрив між ними невеликий. Можна припустити, що такі варіанти мають попит у внутрішньо переміщених осіб як тимчасове житло, щоб не вкладати великі суми. Поки що складно сказати, як ситуація розвиватиметься далі, оскільки наближаються холоди.

Угоди з великими квартирами

Трикімнатні, як і двокімнатні, порівняно з минулою осінню подорожчали на 116 доларів. Їхня вартість стабільно зростає з початку війни. Але за останні 3 місяці зміни цін пройшли майже непомітно. Цей вид нерухомості — єдиний, на який у серпні трохи знизилася вартість, але вже у вересні повернулася на колишній рівень.

Ціна за 1 м2. на чотирикімнатну квартиру становила рік тому 551 долар, стабільно падаючи до війни, окрім січня. Після початку агресії вони з кожним місяцем дорожчали на 98–180 доларів, доки не досягли піку у травні. Тоді ж уперше ціна 1 м2 чотирикімнатної квартири була на 8 доларів дорожчою, ніж трикімнатної. При цьому не спостерігалося відчутної різниці, як раніше, наскільки велика квартира продавалась. Розмах цін між максимальною та мінімальною площею становив 93 долари.

Коли ситуація на фронті перестала бути загрозливою, попит на чотирикімнатні квартири впав. Тепер за них потрібно заплатити загалом 645 доларів за 1 м2. Це найбільше падіння зі всіх видів житла Чернівців порівняно із серпнем, найменше зростання щодо аналогічного періоду минулого року.

Цены на квартиры в Черновцах
Цены на квартиры в Черновцах

Чернівці розділені на 3 райони: 

  • Шевченківський;
  • Першотравневий;
  • Садгірський.

Загалом Чернівці ― привабливе, спокійне невелике європейське місто з гарною старовинною архітектурою. В області багато туристичних локацій, куди можна вирушити на вихідні. Чимало знайдеться розваг для дітей та дорослих. Тому тим, хто розглядає варіанти, щоб осісти, рекомендуємо придбати квартиру у цьому місті.

    Реклама на dsnews.ua