• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Очільник Мінфіну назвав ключові вимоги МВФ, які Україна має виконати для отримання нового траншу

Україна має закрити три головні питання, щоб про продовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ) та отримати наступний транш. Вимоги стосуються НАЗК, НАБУ та Вищої ради правосуддя

Сергій Марченко
Сергій Марченко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтервʼю "24 каналу", передає "ДС".

За словами Марченка, вимоги МВФ стосуються трьох основних питань:

  • відновлення роботи Національного антикорупційного бюро;
  • відновлення роботи Нацагентства з питань запобігання корупції, а саме кримінальна відповідальність за недостовірні декларації та невчасне подання, прийнятий закон президент ветував, думаю, що найближчим часом це питання буде закрите.
  • по Вищій раді правосуддя узгоджена редакція, проходить комітет, голосується й питання буде закрите.

"Водночас щодо НАБУ — складніше. Зараз тривають перемовини щодо конфігурації комісії по відбору голови НАБУ. Це все, що я можу сказати. Я думаю, що є велика ймовірність того, що ці домовленості будуть досягнуті, тому нічого нездійсненного немає", — зазначив міністр.

За його словами, критичні потреби фінансування бюджету Міністерство фінансів закриває, зокрема, "запозичуючи на внутрішньому та зовнішньому ринках, перевиконуючи доходи бюджету".

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський вважає, що МВФ несправедливо ставиться до України, оскільки в нашій країні йде війна і вимоги по реформам повинні бути скориговані. У той же час він підкреслив, що Україна виконає всі взяті на себе зобовʼязання.

В інтервʼю західним ЗМІ Зеленський заявив, що Україна розраховує на отримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду (МВФ) восени, але в разі його відсутності у країні не буде глобальних проблем.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua