• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

PepsiCo хоче до 2030 року розширити масштаби практик сталого землеробства на майже 3 млн гектарів

PepsiCo, Inc. (NASDAQ: PEP) оголосила про нову амбітну політику сталого сільського господарства, що відповідає цілі 2030 року – розширення практики сталого землеробства на майже 3 млн гектарів, що приблизно дорівнює сумарному сільськогосподарському сліду компанії

Картопля
Картопля
Реклама на dsnews.ua

За оцінками компанії, ці зусилля дозволять усунути щонайменше 3 мільйони тонн викидів парникових газів (ПГ) до кінця десятиліття. Додаткові цілі до 2030 року включають покращення добробуту понад 250 тисяч осіб у сільськогосподарському ланцюжку поставок і закупівлю 100% ключових інгредієнтів із відповідальних джерел поставок.

У компанії нагадали, що землеробство – основа системи харчування, та протягом останнього століття загальноприйняті практики землеробства сприяли значним втратам і деградації ґрунтів. Тільки в ЄС 13 країн вже заявили, що зазнали наслідків від цього. Харчова система також продукує третину всіх парникових газів. І хоча сільське господарство – одна з причин багатьох нагальних екологічних та соціальних викликів, з якими люди стикаються у всьому світі, воно також може бути рішенням, що допоможе обмежити вуглець на Землі.

Програма сталого землеробства PepsiCo спрямована на отримання врожаю та інгредієнтів у такий спосіб, що пришвидшить перехід до відновлюваного господарства, низку практик, які можуть покращити й відновити екосистеми, зміцнити фермерські громади, водночас будуючи стійкість у харчовій системі.

Компанія сфокусується на перерахованих нижче напрямках.

1. Упровадження практик «сталого землеробства» на 3 млн га, тобто майже 100% землі, використовуваної постачальниками компанії для вирощування сировини. За оцінками, ці кроки призведуть до чистого скорочення викидів щонайменше на 3 мільйони тонн парникових газів до 2030 року. PepsiCo продовжить співпрацювати з сільгоспвиробниками в 60 країнах, аби забезпечити збереження природи.

В Україні PepsiCo – один із найбільших переробників сирого молока, овочів та фруктів від локальних виробників сільгосппродукції. 

Із 2019 року компанія успішно співпрацює з виробниками чипсової картоплі та впровадила агропрограму з метою локалізації сировинної бази для нового виробництва снеків у країні. У рамках аграрної програми фермери отримують якісну підтримку для вирощування чипсової картоплі та впровадження практик сталого землеробства. Зокрема, сівозміни, правильне використання добрив, сучасні смарт-інструменти CropTrak, Tableu, що допомагають керувати картопляними полями, практики ефективного використання води за допомогою крапельного зрошення. Також у співпраці зі стратегічними партнерами компанія збудувала сучасне овочесховище в Україні, яке має технологічні рішення, що дозволяють зменшувати вуглецевий слід від його роботи і звести до мінімуму витрати природних ресурсів.

PepsiCo спрямує всі зусилля на роботу з фермерами щодо сталого землеробства та, сприяючи впровадженню нових практик на всіх ринках Європи, надасть можливості для віртуального взаємного навчання.

2. Підтримка більш ніж 250 000 осіб, зайнятих у сільськогосподарській сфері, в тому числі підтримка програм працевлаштування та зайнятості жінок. PepsiCo планує допомагати найбільш вразливим категоріям сільськогосподарських громад. Завдяки програмі сталого землеробства PepsiCo вже працює безпосередньо зі своїми фермерами, обмінюючись знаннями та практиками, які збільшують прибутки і врожай. 

В Україні, починаючи з 2019 року, компанія провела 10 семінарів для постачальників картоплі, на яких експерти компанії з різних ринків ділилися знаннями на теми посадки, збору та зберігання врожаю. 

3. Стале забезпечення 100% ключових інгредієнтів – це стосується не тільки прямих закупівель основних інгредієнтів, таких як картопля, цільна кукурудза, овес та апельсини, а й ключових компонентів третіх сторін – наприклад, рослинних олій та зернових культур. 

PepsiCo закуповує сільгосппродукцію в 60 країнах, і завдяки діяльності компанії в світовому сільському господарстві існує близько 100 тис. робочих місць. Станом на кінець 2020 року компанія досягла показника в 100% прямих закупівель сільгосппродукції з відповідальних джерел у 28 країнах. У світовому масштабі цей показник досягнув 87%.

«Наші врожаї мають бути стійкими до кліматичних змін та вирощуватися із позитивним впливом на планету. Ми зробимо це, зосередившись на співпраці, прискоренні та трансформації сільськогосподарської практики, – зазначив Сільвіу Попович, СЕО PepsiCo Європа. – По-перше, нам необхідно співпрацювати із зацікавленими сторонами, включно із фермерами та нашими постачальниками інгредієнтів. По-друге, ми маємо прискорити масштабні практики відновлення, щоб вони стали нормою для фермерів. Настав час цифрової революції на фермах, яка зробить дані такими ж важливими для більш сталого вирощування врожаю, як і сільгосптехніка».

PepsiCo буде відслідковувати виконання зобовʼязань зі сталого землеробства за низкою параметрів, таких як кількість гектарів, оброблюваних відповідально, і кількість фермерів, залучених до програми. Згодом до них буде додано такі показники, як покращення стану і родючості ґрунтів, зниження викидів діоксиду вуглецю, поліпшення стану використовуваних для зрошування водойм, підвищення біологічного різноманіття, а також підвищення добробуту селян. PepsiCo працює з міжнародними організаціями, такими як Всесвітній фонд дикої природи (WWF) для розробки методів встановлення науково обґрунтованих цілей щодо води, які враховуватимуть переваги відновлюваних і сталих систем землеробства і практики щодо якості та кількості води.

Зобовʼязання у сфері сталого сільського господарства – це черговий крок у програмі PepsiCo+ після нещодавнього оголошення про плани щодо зниження викидів вуглекислого газу в усьому ланцюжку постачань на 40% до 2030 року і досягнення повної вуглецевої нейтральності до 2040 року.

    Реклама на dsnews.ua