• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Північний потік-2": Вітренко побоюється програшу України в арбітражі в разі відмови "Газпрому" від транзиту

Якщо російський монополіст "Газпром" не продовжить прокачування газу через територію України, наша країна, в разі звернення в міжнародний арбітраж, може його програти

Юрій Вітренко
Юрій Вітренко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це глава правління НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко заявив в інтерв'ю Радіо Свобода, передає "ДС".

"Навіть якщо ми продовжимо контракт з "Газпромом", то якраз після 2024 року росіяни зможуть і газ не подавати, і припинити платити (за принципом "бери або плати" — "ДС")", — сказав Вітренко.

За його словами, "Нафтогаз" готовий в цьому випадку звернутися в арбітражний суд, однак існує ризик програти. Він нагадав, що "Газпром" програв Україні попередній арбітраж за контрактом на поставку газу за принципом "бери або плати".

"Я як раз доводив, що цей принцип "бери або плати" був кабальним. І ми це довели в арбітражі, — підкреслив Вітренко. — Так от, росіяни після 2024 року зможуть сказати: нас змусили продовжити контракт, нам цей транзит взагалі не потрібен, оскільки як всі обсяги ми зможемо подавати через "Північний потік-2", тому ми не платимо і не повинні платити".

"І є високі шанси, що тоді в новому арбітражі ми програємо", — підсумував глава НАК.

Нагадаємо, у цьому ж інтерв'ю Вітренко заявив, що Україна вестиме боротьбу за те, щоб російський газопровід "Північний потік-2" не було сертифіковано і, відповідно, не було запущено.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua