• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Програно битву, але не війну": Вітренко пообіцяв боротися проти сертифікації "Північного потоку-2"

Україна буде вести боротьбу за те, щоб російський газопровід "Північний потік-2" не було сертифіковано і, відповідно, не було запущено

Будівництво "Північного потоку-2"
Будівництво "Північного потоку-2" / gazprom.ru
Реклама на dsnews.ua

Про це глава правління НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко заявив в інтерв'ю Радіо Свобода, передає "ДС".

"Програно битву, але не програно війну. І наша "війна" проти "Північного потоку-2" триває. Битва, яка програна, це швидше за все, так виглядає, це безпосереднє будівництво" Північного потоку-2 ", він буде добудований. На жаль, це будівництво було відновлено в січні цього року. І відповідно знову ж, на жаль, це будівництво найближчим часом буде закінчено", — сказав він.

Вітренко вважає, що існує можливість того, щоб газопровід не запрацював. Київ нібито працює над тим, щоб труба не пройшла сертифікацію. Це, на його думку, можливо, якщо довести, що компанія-оператор труби контролюється російським "Газпромом" і президентом Росії Володимиром Путіним.

Глава НАК уточнив, що європейське законодавство забороняє одній особі або групі осіб контролювати і видобуток, і транспортування газу. Це також записано в недавній спільній заяві США і Німеччини.

Вітренко також підкреслив, що МЗС вже направило відповідні ноти Європейській комісії, яка займається сертифікацією оператора, із закликом врахувати "так званий принцип солідарності".

Нагадаємо, раніше глава "Нафтогазу" заявляв, що "Північний потік-2" можна буде зупинити на будь-якому етапі, навіть після запуску, а найбільш дієвими проти російського газопроводу будуть санкції США.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua