• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

За жетоном в одні руки: в метро Києва назвали дивну причину такого рішення

Реклама на dsnews.ua
У касах метрополітену Києва продають тільки один жетон в одні руки заради зменшення збитковості та оптимізації витрат

Таке пояснення надав керівник київського метрополітену Віктор Брагінський в інтерв'ю "Економічній правді", передає "ДС".

Він також підкреслив, що обмеження стосується тільки кас, а в автоматах пасажир може придбати будь-яку кількість жетонів.

"Підприємству потрібно зменшувати збитковість і оптимізувати витрати, зберігаючи при цьому зручність і якість обслуговування. Коли я прийшов у 2014 році працювати в метро, близько 80% пасажирів користувалися жетонами. Це довгі черги в касах, необхідність тримати резервний штат, проводити закупівлю жетонів. І це при тому, що в метрополітені вже багато років працює картка, яку можна використовувати багато разів", - пояснив чиновник.

За його словами, керівництво підприємства почало відходити від використання жетона, як застарілого інструменту оплати, в тому числі використовуючи непопулярну міру обмеження продажу в касі.

Брагінський нагадав, що в 2018 році був прийнятий закон про електронному квитку і місто готується до його впровадження.

"Зараз жетони використовує 30% загального пасажиропотоку. В обігу близько 2,5 млн жетонів старого запасу. З 2014 року ми не купували нові. Звичайно, доводиться частіше проводити інкасації, але з'явилися можливості оптимізувати штат і перевести людей на більш потрібні, дефіцитні професії", - підсумував директор "Київметрополітену".

Нагадаємо, Брагінський також сказав, що борг КП "Київський метрополітен" перед компанією "Укррослізинг" у розмірі 2 млрд грн завів підприємство великий глухий кут.

    Реклама на dsnews.ua