• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Вітренко запевнив, що після запуску "Північний потік-2" можна буде зупинити

Газопровід "Північний потік-2" можна буде зупинити на будь-якому етапі, навіть після запуску, а найбільш дієвими проти російського газопроводу будуть санкції США

Юрій Вітренко
Юрій Вітренко
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в ефірі телеканалу "Дім", передає "ДС".

"Навіть якщо він ("Північний потік-2", — "ДС") буде запущений, санкції США — а це найбільш дієва зброя — зазвичай застосовуються не до проєктів на стадії будівництва, а до працюючих компаній, до працюючих бізнесів. Тому ми віримо, що Америка, усвідомлюючи небезпеку, яка є від цього проєкту для Європи, для всього вільного світу, все ж застосує дієві санкції, які дозволять зупинити цей проєкт", — пояснив він.

Вітренко додав, що санкції є дієвими тільки проти європейських компаній. Тому що російські компанії не бояться санкцій, адже вони спеціально працюють тільки в Росії.

"Проблемними американські санкції є для європейських компаній, тому що європейські компанії працюють з американськими компаніями або з іншими європейськими компаніями, які, зі свого боку, бояться американських санкцій", — заявив голова правління "Нафтогазу".

Він вважає, що санкції, зокрема, потрібно вводити проти Nord Stream 2 AG.

"Це швейцарська компанія, яка вже подала заявку на те, що вона буде оператором цього газопроводу. Санкції проти цієї компанії є дієвими, тому що інші європейські компанії просто не захочуть з нею працювати. Банки не захочуть працювати з цією компанією, покупці газу або компанії, які будуть бронювати потужності на цьому газопроводі", — зазначив Вітренко.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський під час пресконференції на форумі "Україна 30. Гуманітарна політика" заявив, що Україна потребує гарантій стабільного газопостачання на 10-15 років у разі запуску "Північного потоку-2", адже внутрішнього видобутку газу недостатньо.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua