• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Росія наближається до використання газу як зброї, - радник Байдена

Президент Росії Володимир Путін близький до використання природного газу як політичного інструменту

Старший радник Байдена з питань глобальної енергетичної безпеки Амос Хохштейн;
Старший радник Байдена з питань глобальної енергетичної безпеки Амос Хохштейн;
Реклама на dsnews.ua

Про це старший радник Байдена з питань глобальної енергетичної безпеки Амос Хохштейн повідомив виданню Reuters, передає "ДС".

"Я думаю, що ми близькі до цієї межі. Якщо Росія насправді має газ для поставок і не робить цього, і зробить це лише якщо Європа пристане на її інші вимоги, які абсолютно не пов'язані", — відповів Хохштейн журналістам на питання "чи використовує президент Путін газ як зброю".

Хохштейн сказав, що ціни на газ у Європі зросли не лише через події в регіоні, а й через посушливий сезон у Китаї, який знизив виробництво у гідроенергетиці та посилив глобальну конкуренцію за природний газ.

За його словами, попри те, що до європейської газової кризи призвели кілька факторів, Росії нічого не заважає, щоб допомогти Європі.

"Я не сумніваюся, і (Міжнародне енергетичне агентство — ДС) саме підтвердило, що єдиний постачальник, який дійсно може мати велике значення для європейської енергетичної безпеки на момент цієї зими, — це Росія", — сказав Хохштейн.

За інформацією американського політика, Росія може збільшити видобуток газу та зробити це швидко за допомогою існуючих трубопроводів.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін назвав "політичною балаканиною" заяву Конгресу США про те, що Росія почала використовувати газ як зброю проти Європи й України.

За словами керівника Кремля Росія нібито збільшує постачання газу до Європи, а от інші постачальники навпаки скорочують.

"Вас вводять в оману. Ми збільшуємо поставки в Європу. І по газопроводах ось збільшили на 10% і СПГ на 13% нагнали. Ми не скорочуємо, а збільшуємо поставки", — додав Путін.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua