• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Путін заявив, що не використовує газ як зброю

Російський президент Володимир Путін назвав "політичною балаканиною" заяву Конгресу США про те, що Росія почала використовувати газ як зброю проти Європи й України

Володимир Путін
Володимир Путін
Реклама на dsnews.ua

Про це господар Кремля заявив на прес-конференції, передає "ДС".

"Ви говорите про звинувачення Росії щодо використання енергоресурсів як зброї. Це повна нісенітниця, маячня і політично мотивована балаканина, яка не має під собою нічого серйозного, ніяких підстав. Ось так, в загальних рисах", — заявив президент РФ.

Водночас Путін стверджує, що Росія нібито збільшує постачання газу до Європи, а от інші постачальники, за словами керівника Кремля, навпаки скорочують.

"Вас вводять в оману. Ми збільшуємо поставки в Європу. І по газопроводах ось збільшили на 10% і СПГ на 13% нагнали. Ми не скорочуємо, а збільшуємо поставки", — додав він.

Нагадаємо, 6 жовтня ціна листопадового ф'ючерсу на газ хабі TTF в Нідерландах склала 1900 доларів. Франція, Іспанія і три інші європейські країни закликали ЄС негайно вжити заходів, щоб пом'якшити удар від стрімкого зростання цін на газ і розслідувати причину цього. 

У Євросоюзі вважають, що високі ціни продиктовані штучно створеним дефіцитом газу на ринку Європи. При цьому російський "Газпром" продовжує ''натякати", що з запуском ''Північного потоку-2'' ситуація стабілізується.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua