• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Розвиток military-tech та флот ударних дронів. Як Cosmolot допомагає країні

Просто донатити — це вже звична справа будь-якого відповідального бізнесу, що працює в Україні. Але щоб допомагати наближати перемогу, українські компанії повинні створювати більш потужні й значущі для фронту і країни проєкти 

Реклама на dsnews.ua

Для Cosmolot потужними проєктами підтримки країни у війні стали: платформа винаходів воєнного часу Brave Inventors і флот ударних безпілотників Cosmolot Airlines. Розглянемо їх докладніше.

Платформа military-tech

Рік тому Cosmolot започаткував проєкт Brave Inventors — першу недержавну  платформу сучасних українських виробів і винаходів воєнного часу. Майданчик об’єднує усіх, хто хоче зміцнити оборону країни та розвинути military-індустрію. А це передусім винахідники, інвестори та виробники.

Тепер спроможний бізнес зможе швидше віднайти та взяти "під крило" винахід українського виробника. Приклад показала компанія Cosmolot, яка задонатила українським розробникам 100 млн грн на дрони та 300 000 грн на баггі. Сама платформа наразі налічує понад 130 проєктів. Зараз це справжнє ком’юніті та місце, де можна знайти замовників, однодумців, партнерів, інвесторів та донаторів. Brave Inventors працює як єдиний злагоджений механізм: приємно спостерігати, коли до платформи звертається хтось із пропозицією допомогти (матеріалами, експертизою, виробничими спроможностями тощо) — і на таку пропозицію одразу знаходиться команда, якій саме цього бракувало.

Які бувають команди винахідників? Це і локальні виробники, що виготовляють сучасних роботів-мінерів просто в гаражі, і підприємства середнього масштабу зі штатом 10-20 осіб, і потужні виробництва, які мають сформовані бізнес-плани з широким модельним рядом винаходів.

Кілька прикладів колаборації. Нещодавно українська IT-компанія обрала два проєкти із платформи для партнерської співпраці: в рамках першого проєкту компанія запропонувала імплементувати у готовий БпЛА своє рішення для ефективного ураження цілей, а другий проєкт взяла під опіку — тепер спільними зусиллями вони створюють сайт та готують інвестиційну пропозицію для подальшого залучення інвесторів та масштабування виробництва. Також схожа компанія, але вже із Португалії зверталася із подібним запитом щодо інтеграції власних рішень в українські дрони.

Що ж до перспектив міжнародної співпраці, то відома інвесткомпанія з ОАЕ вже розглядає кілька проєктів українських команд. Також на етапі перемовин співпраця з потужною британською інженерною компанією.

Реклама на dsnews.ua

Українське винахідництво варте того, щоб про нього дізналися всі. Бо сміливі створюють майбутнє.

 Cosmolot Airlines: флот ударних БпЛА Punisher

За цей рік найбільше своїх благодійних коштів — 100 млн грн з власного прибутку — гемблінгова компанія направила на створення потужного авіаційного флоту Cosmolot Airlines.

Мета проєкту — посилити фронт сучасними технологіями та підтримати розвиток новітнього українського винахідництва. Зосередження компанії на фінансуванні інноваційної зброї — інвестиція у Перемогу та в майбутню технологічну міць України.

50 БпЛА Punisher для Cosmolot Airlines обладнані унікальною модифікацією. Нове покоління цих літаків стійкі до РЕБ, тихі, непомітні, точно вражають позиції ворога у глибокому тилу, куди не дістає артилерія. А отже, їх можна застосовувати "роєм", атакуючи ціль з різних боків. В зоні ураження до 45 км опиняються навіть тилові командні пункти, склади та бази оснащення ворога. Модернізовані БпЛА дозволяють нищити ворожу техніку на мільярди доларів, а дистанційне керування дронами зберігає життя українських захисників.

Минулого тижня авіаційний підрозділ спеціального призначення 58-ої бригади, в спільній роботі з групою аеророзвідки роти ударних БАК 129 ОБр ТРО LUFTWAFFE, звітували про знищення ворожого комплексу радіоелектронної боротьби "Борисоглєбськ-2". За оцінками деяких експертів вартість такої станції в межах $200 млн. Цю місію вдалося виконати за допомогою нового модернізованого Punisher, стійкого до ворожих РЕБ. Його 58-ма бригада отримала саме в рамках проєкту Cosmolot Airlines.

Всього проєкт зі створення потужного приватного ударного флоту Cosmolot Airlines для ЗСУ буде налічувати 50 БпЛА. На сьогодні вже 31 інноваційний стійкий до РЕБ БпЛА посилив передову та допомагає ЗСУ ефективно виконувати бойові задачі. Ближчими місяцями остання партія дронів посилить ще десяток батальйонів.

Отже, ініційована Сosmolot платформа Brave Inventors функціонує для наближення перемоги. А проєкт Сosmolot Airlines, що виник в рамках платформи у партнерстві з UA Dynamics, вже "розгортається" на полі бою.

У компанії планують і після Перемоги підтримувати країну та запускати нові соціальні та благодійні проєкти.

    Реклама на dsnews.ua