• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Саакашвілі знайшов для України вигоду від "Північного потоку-2"

У короткій перспективі російський газопровід "Північний потік-2" для України є дуже небезпечним, однак в довгостроковій він цілком може стати вигідним для неї

Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив голова Виконавчого комітету Національної ради реформ України, експрезидент Грузії Михайло Саакашвілі, інформує "ДС".

Саакашвілі вважає, що газовий проєкт може навчити Україну економити власні енергоресурси, а також "допомогти їй стати самодостатньою у газовому питанні".

"У короткій перспективі це дуже небезпечна ситуація, в довгостроковій, я думаю, для України вона може стати вигідною, оскільки в минулому росіяни завжди підкуповували українських лідерів, вони давали їм частину доходу з транзиту газу", – сказав він в коментарі польському порталу Energetyka24.

Саакашвілі зазначив, що в Україні є свої поклади газу, але через транзит російського палива Київ не займався цим.

"Україна має достатньо власного газу. Це добре, тому що українці будуть видобувати свій власний газ. Українці навчаться його економити", – додав колишній президент Грузії.

Як писала "ДС", раніше у США заявили, що Україні варто не зациклюватися на російському газі, а "сконцентрувати зусилля на тому, щоб стати частиною великого енергетичного переходу".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua