• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Дивіться в майбутнє": США порадили Україні не зациклюватися на "Північному потоці-2"

Україні потрібно не зациклюватися на російському газі та маршрутах його доставки, зокрема й на "Північному потоці-2". Країні слід посилити розвиток атомної та відновлюваної енергії, щоб швидше інтегруватися в єдиний енергетичної простір Європи

Амос Хохштейн
Амос Хохштейн
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив старший радник Держдепу США з питань енергетичної безпеки Амос Хохштейн в інтервʼю журналу "Новое Время", передає "ДС".

За його словами, Україні не слід зациклюватися на" Північному потоці-2", а потрібно подивитися в майбутнє. Представник Держдепу зазначив, що після запуску російського газопроводу почнеться великий енергетичний перехід і країна повинна стати його частиною. Для цього необхідно модернізувати енергетичну систему.

Хохштейн уточнив, що під час переговорів у США президент Володимир Зеленський підтвердив необхідність модернізації української енергетики.

На думку американського дипломата, інтеграція України в єдиний енергетичний простір Європи дозволить зробити відновлювану та ядерну енергію дешевшими.

"Я вже говорив, що хочу бачити Україну не країною, яка транспортує молекули, а країною, що поставляє електрони", — сказав Хохштейн.

Він уточнив, що мова йде про зміну існуючого кошика енергоресурсів. Зокрема, про відмову від вугілля та розширення джерел відновлюваної та атомної енергії.

"Потрібно ефективно використовувати поклади українських енергетичних родовищ, а не тільки говорити про "Північний потік-2" і газ з Росії. Чому не прибрати цю зброю? Чому не сказати, що російський газ не такий вже й важливий?" — додав Хохштейн.

Як писала "ДС", 10 вересня російський "Газпром" заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" повністю завершено.

21 липня США і Німеччина офіційно домовилися про його завершення, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Президент Володимир Зеленський під час візиту до США заявив, що Україна розраховує на гарантії з боку Сполучених Штатів в разі добудови та введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний потік-2". Раніше він також заявляв, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції по "Північному потоку-2" між Німеччиною і США.

Посол України в США Оксана Маркарова вважає, що незважаючи на те, що російський газопровід "Північний потік-2" фактично добудований, санкції ще можуть зупинити його.

Президент Володимир Зеленський створив робочу групу з напрацювання пропозицій щодо мінімізації загроз від будівництва газопроводів в обхід України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua