• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Шмигаль назвав локдаун перешкодою зростанню ВВП на 4% за підсумками року

Зростанню ВВП на 4% за підсумками 2021 року може завадити лише жорсткий карантин через потужну нову хвилю коронавірусу

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, передає "ДС"

"Ми очікуємо, що цьогорічне зростання ВВП складе близько 4%, і це означатиме, що Україна відіграла падіння економіки внаслідок коронакризи. Єдине, що може завадити цьому сценарію, — це чергова потужна хвиля коронавірусу, через яку доведеться вводити додаткові карантинні обмеження", — написав Шмигаль.

Водночас він перелічив основні фактори, що сприяють економічному зростанню.

Зокрема, за словами Шмигаля, це стабільно зростаючий споживчий попит.

"Роздрібна торгівля у 2021 році вже збільшилася приблизно на 13%. Це залишається одним із факторів позитивної динаміки ВВП. Українці продовжують активно споживати, і це рухає економіку вперед. Вперше в історії незалежності середня зарплата перевищила 500 доларів", — зазначив він.

Також прем'єр-міністр заявив про зростання інвестицій, зростання сільського господарства.

Крім того, за словами Шмигаля, будівельний сектор за перші 8 місяців показує зростання на майже 2%.

"Ми очікуємо на продовження цього зростання, в тому числі завдяки програмі Президента "Велике будівництво", а також розширеним урядовим програмам іпотечного кредитування", — сказав прем'єр.

Зростають, додав Шмигаль, і важливі галузі промисловості, зокрема машинобудування, металургії та хімічної промисловості. Перші два сектори зростають на більш ніж 7 відсотків в цьому році, підкреслив він.

І наостанок, за даними глави українського уряду, покращилися очікування та настрої бізнесу.

"Опитування Європейської бізнес асоціації, Американської торговельної палати, а також Національного банку демонструють оптимістичні настрої бізнесу по прибутках, досягненню фінансових результатів, зарплатах та реінвестиціях. Другий місяць поспіль всі секторальні індекси перевищують нейтральний рівень", — повідомив Шмигаль.

Як повідомляла "ДС", Всесвітній банк прогнозує зростання економіки України в 2021 року на рівні 3,8% після падіння в 2020 на 4% через пандемію коронавірусної інфекції.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua