• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Шмигаль повідомив, скільки угод зареєстрували за перші шість днів роботи ринку землі

За перші шість днів з часу відкриття ринку землі було зареєстровано 322 угоди на земельні ділянки, щодо яких раніше діяв мораторій

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це під час засідання уряду повідомив премʼєр Денис Шмигаль, передає "ДС".

"Запуск ринку землі — без перебільшення одне з найбільших досягнень за роки незалежності Українці стали справжніми господарями своєї землі, адже відтепер можуть не просто нею володіти, а й за бажанням вільно розпоряджатись. 

Ринок землі запущено, угоди із землею сільгосппризначення укладаються прозоро та згідно із встановлених процедур", — сказав Шмигаль, відкриваючи засідання.

За його словами, за перші 6 днів з часу відкриття ринку було зареєстровано 322 угоди на земельні ділянки, щодо яких раніше діяв мораторій.

"Міфи щодо масового розпродажу земель та вивезення українського чорнозему за кордон залишились лише міфами", — додав голова уряду.

Відповідно до закону, з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть купувати лише громадяни України. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 000 гектарів землі. Заборонений також продаж державних та комунальних земель. Відповідно до закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua