• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Шмигаль заявив, що Україна "принципово" не продовжуватиме транзит російського газу, але чекає на ініціативу від ЄС

Україна готова до подальшого транзиту російського газу через свою газотранспортну систему (ГТС) за ініціативи з боку країн Європейського Союзу, але продовжувати чинний контракт або підписувати новий із російською компанією "Газпром" не буде,

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль
Реклама на dsnews.ua

 Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції в Києві у понеділок, 4 березня, передає "ДС".з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ми, зрозуміло, не плануємо переговорів із країною-агресором про те, щоб продовжувати (транзитний контракт — "ДС") і ставити свої підписи під угодою, але ми мали неодноразові переговори з європейськими лідерами на базі Єврокомісії. Якщо європейські країни виступлять або консорціумом, або хтось із європейських партнерів виступить транзитером уже свого газу — ми готові таку послугу надавати. Тут ініціатива на боці ЄС і наших європейських партнерів", — сказав він.

"Група, об'єднання, консорціум… Це може бути ЄК, група європейських країн, які зацікавлені в збереженні транзиту", — уточнив Шмигаль.

При цьому, за словами прем'єра, ГТС України готова функціонувати і без здійснення транзиту російського природного газу.

Як повідомлялося, транзит російського природного газу через газотранспортну систему (ГТС) України 2023 року знизився на 28,4% (на 5 млрд 812,6 млн куб. м) порівняно з 2022 роком — до 14 млрд 646,6 млн куб. м.

Договір між "Нафтогазом України" і "Газпромом" на організацію транспортування, транспортну угоду між НАК і ОГТСУ, а також міжоператорську угоду між ОГТСУ і "Газпромом" було підписано 30 грудня 2019 року. Контракт передбачає транзит у 2021-2024 роках по 40 млрд куб. м газу на рік.

Нагадаємо, за даними Єврокомісії, газопровід "Балканський потік", який проходить через Болгарію, у 2025 році стане головним маршрутом постачання російського газу до країн Євросоюзу та України, бо наступного року транзит через Україну буде припинено.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua