• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Стали відомі терміни закінчення "карантинних" виплат ФОПам

Програма по "карантинним" виплатах ФОПам буде доступна протягом 2021 року для всіх областей, які потрапляють у "червону" зону

Ігор Петрашко
Ігор Петрашко
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу відомства.

За його словами, перші виплати вже направлені на рахунки заявників.

"Ті ФОПи і працівники, які подали заявки в перші дні роботи програми, вже починають отримувати допомогу. Перші 200 млн гривень вже пішли на виплати і далі процес буде ритмічним. Хочу всіх заспокоїти, що при необхідності на програму будуть передбачені додаткові кошти, адже програма буде доступна протягом 2021 року для всіх областей, які потрапляють в "червону" зону", — сказав Петрашко.

Також він уточнив, що станом на 28 квітня понад 300 тис. підприємців і найманих працівників, діяльність яких була припинена через посилення карантину, вже подали заявки на отримання допомоги від держави в розмірі 8 тисяч гривень.

Крім того, міністр підкреслив, що крім держдопомоги, ФОПи і наймані працівники, діяльність яких була припинена на час перебування регіону в "червоній" зоні карантину, можуть отримати допвиплати з місцевого бюджету регіону в разі введення таких виплат за рішенням органів місцевого самоврядування.

"Окрему заяву на цю допомогу подавати не потрібно, достатньо реєстрації в додатку" Дія ". Далі Мінціфри в десятиденний термін після закінчення терміну подачі заяв формує і передає місцевим органам, на території яких введені обмежувальні протиепідемічні заходи, переліки застрахованих осіб для прийняття рішення про надання допомоги за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету", — пояснив чиновник.

Після цього місцеві органи влади, керуючись наявною інформацією, складають власні списки тих, хто отримає допомогу з місцевих бюджетів.

Нагадаємо, станом на 24 квітня на "карантинні" виплати через "Дію" подали 270 тисяч заявок.

Як повідомляла "ДС", з 19 квітня ФОПи і наймані працівники з "червоних" карантинних зон можуть залишати заявки на отримання 8 тис. грн допомоги від держави.

30 березня Верховна Рада прийняла законопроєкт №5300, який передбачає виплати компенсації фізичним особам-підприємцям та найманим працівникам, які постраждали від карантину. Президент України Володимир Зеленський 6 квітня підписав закон.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua