• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Страховики отримали рекордні прибутки у "коронакризовому" 2020 році

Страхові компанії за підсумками 2020 року показали рекордний прибуток і стали найуспішнішим сектором серед небанківських фінансових установах

Реклама на dsnews.ua

Про це говориться в огляді небанківського фінансового сектору, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Національного банку України.

"За результатами 2020 року страховики продемонстрували рекордні прибутки – 2.2 млрд грн. Рентабельність активів сегменту становить 3.4%, що є найліпшим показником серед всіх небанківських фінансових установ", — говориться в огляді.

У IV кварталі активи страховиків відновили зростання після скорочення в II і III кварталах. Валові страхові премії також зросли протягом кварталу. Рівень виплат становить 35% для ризикового страхування і 13% для страхування життя, протягом року він був майже незмінним.

Активи фінансових компаній, не дивлячись на зменшення в IV кварталі, за результатами 2020 року збільшилися на 12%. У IV кварталі також зростало кредитування. Факторингові операції, переважно повʼязані з купівлею проблемної заборгованості, також стрімко росли і за обсягами майже зрівнялися з кредитуванням. Обсяг операцій фінансового лізингу в IV кварталі зріс на 44% в порівнянні з попереднім кварталом. Обсяг доходів фінансових компаній в 2020 році був вище, ніж роком раніше.

Обсяг кредитування ломбардами в IV кварталі 2020 року відповідав показнику минулого року. Структура наданих кредитів за видами застави і коефіцієнт покриття кредитів заставою протягом року залишалися незмінними. За результатами минулого року цей сегмент продемонстрував прибуток на рівні 2019 року.

"Найменший за розміром сегмент – кредитні спілки – виявився найвразливішим до кризових явищ. Зниження платоспроможності позичальників та законодавча заборона на нарахування штрафів за несвоєчасне обслуговування позик призвели до погіршення якості кредитного портфеля", — йдеться в повідомленні.

За даними НБУ, частка прострочених більш ніж на 90 днів кредитів за рік зросла більш ніж в 2 рази, відрахування в резерви під кредитні збитки істотно збільшилися в кінці року. Активи сегмента за IV квартал скоротилися на 11%.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua