• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Тисяча для вакцинованих: у Зеленського пояснили, що гроші не видаватимуть на руки

Тисячу гривень, які президент Володимир Зеленський пообіцяв усім щепленим двома дозами проти коронавірусної інфекції, будуть своєрідним депозитом, який можна буде витратити на певний перелік послуг. Їх неможливо буде отримати готівкою на руки

Сергій Никифоров
Сергій Никифоров
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів прессекретар президента Сергій Никифоров у коментарі "Українській правді", передає "ДС".

Ключове насправді тут – це не тисяча за вакцинацію. Це масштабна програма з підтримки бізнесу, просто вона є опосередкованою. Влада не напряму дає гроші бізнесу, влада видає гроші людям – таким чином підтримуючи їхнє рішення вакцинуватися – тобто вбиваємо одним пострілом двох зайців. А по друге – це ж не живі гроші їх не можна буде витратити на горілку і цигарки.

Це буде – поки не скажу за технічне рішення – але це буде в тому чи іншому вигляді якийсь сертифікат, цифровий ваучер чи депозит, чи щось на кшталт того, який можна буде витратити на певний перелік послуг і товарів", — сказав Никифоров.

Він також пояснив, що перелік послуг сформували таким чином, щоб підтримати послуги, які найбільше, на думку влади, постраждали від пандемії коронавірусу і карантинних обмежень.

Речник президента додав, що наразі не може розповісти технічні деталі надання цієї тисячі, бо "президент поки що лише анонсував це", і час запуску акції, але нагадав, що Зеленський озвучив дату 19 грудня. 

За словами Нікіфорова, тисячу можна буде витратити на якісь культурні заходи, театри, концерти, книги, кіно, туризм (переїзди по Україні).

Він також пояснив, що людина за цим "сертифікатом" чи "депозитом" зможе обрати кілька послуг (в рамках 1 тисячі гривень, – "ДС") – наприклад, поїхати в інше місто, де відвідати музей чи виставу, чи інший культурний захід.  

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський заявив, що держава буде платити громадянам за проходження повного курсу вакцинації 1 000 гривень.

Пізніше депутатка від "Слуги народу" Єлизавета Богуцька заявила, що ініціатива президента Володимира Зеленського щодо виплати 1000 гривень щепленим від COVID-19 українцям може ще більше розколоти суспільство.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua