• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Топ-25 экокомпаний

"ВД" представляє топ-25 найбільш "зелених" компаній України
Фото: Shutterstock
Фото: Shutterstock
Реклама на dsnews.ua

У найближчі десятиліття Україна повинна зробити "зелений перехід". Це означає розвиток "зеленої" енергетики (вітряної та сонячної) замість теплової, экомодернизацию виробництва, встановлення экооборудования, випуск екопродукції, а також цифрову трансформацію економіки та інші заходи для заощадження енергетичних, лісових, водних та інших ресурсів.

Продовжуючи серію фірмових рейтингів "ВД", ми представляємо топ-25 найбільш "зелених" компаній, або провідних компаній "зеленого переходу". При відборі враховувалися обсяги уже здійснених і запланованих екоінвестицій, їх важливість для поліпшення экоситуации в регіонах, збереження здоров'я українців та посилення технологічного потенціалу України.

Ми прагнули представити в рейтингу по можливості широкий галузевий спектр бізнесу. Також, складаючи топ-25, ми хотіли підкреслити, що ці компанії наближають "зелений перехід" України і більш здорове майбутнє українців. Тому представляємо провідні экокомпании в алфавітному порядку.

Carlsberg Ukraine

У 2019 р. було повторно наповнене понад 106 млн пляшок - 44% від загального об'єму скляної тари

У 2017 р. компанія Carlsberg Ukraine (ПАТ "Карлсберг Україна") приєдналася до глобальної програми сталого розвитку Carlsberg Group "МЕТА 4 НУЛЯ: разом для майбутнього". Вона ґрунтується на чотирьох цілях: НУЛЬ вуглецевого сліду, НУЛЬ втрат води, НУЛЬ безвідповідального споживання і НУЛЬ нещасних випадків. Програма є частиною стратегії компанії і має чіткі цілі до 2022 і до 2030 рр. Щоб знизити викиди вуглецю, Carlsberg Ukraine використовує оборотну тару. У 2019 р. у компанії було повернуто та повторно наповнене понад 106 млн пляшок - 44% від загального об'єму скляної тари. Крім того, компанія виробляє біогаз. У 2019 р. біогазом було заміщено 11% природного газу. Заводи в Україні є одними з найбільш ефективних в Carlsberg Group по використанню води. Зараз Carlsberg Ukraine використовує 2,45 гл води для виготовлення 1 гл пива, випереджаючи мета, встановлену Групою до 2022 р., - використовувати 2,5 гол.

Реклама на dsnews.ua

CLEAR Energy

Компанія з 2017 р. займається дегазацією полігонів твердих побутових відходів

Українська компанія Clear Energy ("Кліарі Енерджі") створена в липні 2015 р. Її мета - розвиток сильного енергонезалежного держави і поліпшення екологічної ситуації в країні. Для цього компанія будує нові енергетичні об'єкти, що працюють на альтернативних джерелах енергії. Вже в червні 2016 р. фахівці Clear Energy ввели в експлуатацію теплову електростанцію, що працює на відходах деревообробної галузі і оснащену обладнанням виробництва відомих світових лідерів. З 2017 р. компанія розширила напрямки діяльності і почала займатися дегазацією полігонів твердих побутових відходів. Для цього на полігоні встановлюється газоэлектрогенераторная установка для виробництва електричної енергії з системою збору та утилізації біогазу. Такі установки для дегазації вже успішно експлуатуються компанією в багатьох регіонах України. Також Clear Energy активно впроваджує нові проекти, включаючи будівництво сонячних і вітряних електростанцій.

Coca-Cola

До 2030 р. компанія буде збирати і переробляти всю свою упаковку, що випускається на ринок

Соса-Cola (Кока-Кола") обрала стратегію "Світ без відходів": до 2030 р. компанія буде збирати і переробляти всю свою упаковку, що випускається на ринок. В Україні Соса-Cola вже забезпечує збір, переробку і повторне використання понад 36% своєї упаковки. Два роки тому "Кока-Кола Беверіджиз Україна" разом з чотирма іншими компаніями - членами УкрПЕК запустила пілотний проект з сортування відходів у Вишгороді. Проект передбачає установку контейнерів для роздільного збору твердих побутових відходів, вивезення, досортіровку і відправку відходів на переробку. А головне - це освітня робота серед населення. В результаті проекту як мінімум 50% всього пакувального матеріалу в місті буде перероблятися. Проект у Вишгороді демонструє, як працює система розширеної відповідальності виробника, і аналіз проекту надасть необхідні дані для масштабування системи по всій країні.

INTERTOP

З цієї весни компанія відмовиться від пластикових пакетів

Компанія INTERTOP ("Інтертоп"), яка і раніше займалася темою захисту навколишнього середовища (проект "Екостежка") і вибирала sustainable бренди для своїх магазинів (Timberland, Ecco, Marc o'polo, The North Face та ін), тепер виносить культуру свідомого споживання на перший план. У своєму маніфесті INTERTOP закликає бути экоистами, людьми, які розуміють: дбати про природу - значить піклуватися про себе. Продовжуючи попередні екологічні ініціативи, з цієї весни компанія відмовиться від пластикових пакетів. Зайву упаковку в магазинах INTERTOP пропонувати не будуть, а при необхідності будуть давати спеціальні пакети з переробленого паперу з маркуванням утилізації.Також вже сьогодні в окремих магазинах мережі в Києві, Харкові, Одесі, Дніпропетровську і Львові можна буде знайти спеціальні бокси для прийому старої взуття на правильну утилізацію. Надалі компанія планує розвивати цю мережу, щоб зношені черевики, які вже не можна відремонтувати, не валялися сотні років на звалищі.

JYSK

У 2018 і 2019 рр. на території Боярської лісової дослідної станції посаджено понад 4500 дерев

JYSK ("Юск") - це міжнародна торговельна мережа, де можна придбати товари для дому. Український підрозділ компанії активно впроваджує екологічні програми, в т. ч. відмову від поліетиленових пакетів. Колектив головного офісу навесні висаджує дерева в приміській зоні, на території Боярської лісової дослідної станції. У 2018 і 2019 рр. посадили понад 4500 дерев. У минулому році JYSK брав на обмін подушки, більшу частину яких потім здали в притулок для тварин. У лютому 2020 р. компанія JYSK провела акцію в магазинах: знижка 20% на матрац в обмін на старий матрац. Ця ініціатива особливо потрібна в Україні, адже постійно ростуть території смітників. JYSK збирав матраци і передавав за свій рахунок на утилізацію на спеціалізований завод під Києвом. Там фахівці розбирають матраци на компоненти, кожен з яких зможе отримати друге життя: деревину перетворюють у декоративну мульчу, сталеві пружини переплавляють, з наповнювачів виготовляють підкладкову тканину.

KLM

Взято зобов'язання в найближчі 10 років щорічно закуповувати за 75 тис. т авіаційного біопалива

Авіакомпанія KLM усвідомлює необхідність зменшення викидів в атмосферу, тому постійно перебуває в пошуку найбільш екологічно безпечних рішень. Для зменшення вуглецевого сліду KLM інвестує в оновлення авіапарку, вдосконалення експлуатаційних процесів та екологічне биоавиатопливо. На даний момент KLM є єдиною європейською авіакомпанією, що виконує міжконтинентальні рейси з використанням екологічного биоавиатоплива. У червні 2019 р. КLM взяла на себе зобов'язання в найближчі 10 років щорічно закуповувати за 75 тис. т авіаційного біопалива, яке буде проводитися з місцевих сировинних відходів та продуктів переробки на першому в Європі заводі SAF (sustainable аviation fuel). До 2030 р. KLM має намір скоротити загальні викиди вуглекислого газу на 15% порівняно з 2005 р., а також скоротити обсяг відходів на 50% у порівнянні з 2011 р.

KNESS

Запущено перше масштабне промислове виробництво панелей для сонячних електростанцій в Україні

KNESS - українська група компаній міжнародного рівня, розробляє технології і реалізує проекти традиційної та відновлюваної енергетики. У 2019 р. у Вінниці запущений завод KNESS PV - перше масштабне промислове виробництво панелей для сонячних електростанцій в Україні. У Хмельницькій області група компаній KNESS побудувала першу сонячну електростанцію, всі основні комплектуючі якої, включаючи сонячні панелі, виготовлені в Україні. Станція "Залісся Перше" ("Залісся Перше") піковою потужністю 14 МВт обладнана сонячними панелями SNRG, створеними заводом KNESS PV. Інверторні станції і металоконструкції для кріплення панелей виготовлені заводом KNESS Product. Замовником будівництва виступила компанія SUN ENERGY, проектування та будівництво станції виконало ТОВ "Подільський Энергоконсалтинг", що входить до складу групи компаній KNESS.

L'oréal

До кінця року заводи та центри дистрибуції на 60% скоротять викиди вуглекислого газу в порівнянні з показниками 2005 р.

Компанія l'oréal визнана світовим лідером у вирішенні екологічних питань та отримала найвищу оцінку "Три А" в рейтингу CDP (Carbon Disclosure Project) за протидія кліматичним змінам, збереження водних ресурсів, запобігання вирубки лісів. Серед 8400 компаній, які були оцінені CDP найвищий бал "А" за всіма трьома показниками рейтингу отримали лише шість. У їх число ввійшла l'oréal, ставши при цьому єдиною, яка отримувала оцінку "Три А" четвертий рік поспіль. У 2013 р. l'oréal запустила програму сталого розвитку "Ділячись красою з усіма" з метою надання сприятливого впливу на суспільство і навколишнє середовище. Згідно з програмою до кінця 2020 р. 100% продукції матимуть покращений екологічний і соціальний профіль, заводи та центри дистрибуції на 60% скоротять викиди вуглекислого газу, відходи виробництва і споживання води на одиницю готової продукції у порівнянні з показниками 2005 р.

Recycling Solutions

З моменту заснування компанія інвестувала понад $15 млн у "зелені" бізнес-проекти

Українська компанія Recycling Solutions ("Ресайклінг Солюшинс") надає послуги по стратегічному управлінню побічними продуктами та відходами. Компанія створена в 2012 р. і є частиною інвестиційної компанії UMG Investments. Основні види побічних продуктів, з якими працює Recycling Solutions: золошлакові матеріали; металургійні шлаки; рідкісні і технічні гази; сульфат амонію; шахтний метан. Компанія співпрацює із споживачами у 22 країнах світу, включаючи США, Китай, Японію, Німеччину, Туреччину і Сінгапур. Компанія завершує будівництво в Кривому Розі комплексу з переробки побічного продукту металургії - сульфату амонію. Триває будівництво пілотного проекту з утилізації шахтного метану на шахті "Степова" у Першотравенську, що сприяє зниженню парникового ефекту і дозволить генерувати електро - і теплову енергію. З моменту заснування компанія інвестувала понад $15 млн у "зелені" бізнес-проекти.

Reserved

Збільшено виробництво одягу з екологічно чистих матеріалів

Бренд Reserved належить польській групі LPP S. A., яка займається дизайном, виробництвом та реалізацією одягу. Серед колекцій Reserved - колекція одягу Eco Aware, орієнтована на екологічно усвідомлену моду. Ця стратегія впливає практично на всі етапи виробництва. При створенні колекції Eco Aware використовується екологічні матеріали, вироблені з мінімальним впливом на навколишнє середовище. Бренд Reserved цілеспрямовано піклується про захист навколишнього середовища. Для цього він збільшує виробництво одягу з екологічно чистих матеріалів, а також використовує сертифіковані тканини і перероблений поліестер. Також Reserved проявляє екологічну відповідальність при транспортуванні одягу. Він відмовився від використання пластику і відправляє замовлення онлайн в коробках з переробленого картону.

SAGA Development

Запланована реновація території Київського річкового порту та очищення акваторії гавані

O2 Residence - це перший в Києві екокомплекс, розташований в сосновому лісі, поруч з озером. SAGA Development планує очистити озеро, займається благоустроєм набережній. На території буде облаштована власна экоферма з теплицями, де жителі зможуть вирощувати екологічно чисті овочі та зелень самостійно або за допомогою працюючого на фермі агронома. Спільно з партнерами Perfect Group і Київським річковим портом SAGA Development планує реновацію території річкового порту в сучасний поліфункціональний район з житлової, офісної, торговельної, розважальної та рекреаційної складової. Проект передбачає створення громадського простору у вигляді набережній вздовж усього району, яка буде відкритою, публічною і загальнодоступною. При будівництві набережній передбачається очищення акваторії гавані, яке дозволить майбутнім користувачам взаємодіяти з водою.

UDP Renewables

Планує до 2022 р. стати одним з найбільших виробників чистої енергії в Україні

UDP Renewables ("ЮДиПи Ренюваблз") - інвестиційно-девелоперська компанія в галузі відновлюваної енергетики. Диверсифікуючи ресурси та розміщення своїх об'єктів, UDP Renewables планує до 2022 р. стати одним з найбільших виробників чистої енергії в Україні з електростанцій загальною потужністю понад 300 МВт. Стратегічним інвестором UDP Renewables є холдингова компанія Василя Хмельницького UFuture. Виробнича потужність UDP Renewables в 2018 р. зросла до 24,3 МВт, в 2019 р. досягла 85,4 МВт, а в 2020 р. планується її збільшення до 250 МВт. "Ми з партнерами вважаємо стратегічно важливим подальше збільшення частки відновлюваних джерел енергії в энергомиксе країни і стежимо за тим, щоб виробництво енергії на наших станціях відповідала кращим світовим практикам", - зазначає Василь Хмельницький.

UKRAVIT

Заснований унікальний проект - Інститут здоров'я рослин

UKRAVIT - найбільший український виробник засобів захисту рослин та мікродобрив. У 2018 р. компанія заснувала Інститут здоров'я рослин. Це - унікальний проект, який дозволяє аграріям досліджувати грунт, воду, насіннєвий і рослинний матеріал, ЗЗР та добрива, залишкова кількість пестицидів, а також якість готової продукції, та будувати свій бізнес на основі інноваційних технологій.

Інститут орієнтований на формат роботи Green Chemistry. Дослідження проводяться на основі потужної лабораторної бази, оснащеної кращим світовим обладнанням. Розробки тестуються в унікальному R&D центрі, який являє собою комплекс підземних теплиць, фитотронных кімнат і кліматичних камер і дозволяє вирощувати культури в реальних умовах на протязі всього року. Протестовані розробки запускаються у виробництво на заводі UKRAVIT.

Крім того, вчені проводять апробацію нових видів добрив для аэропоники.

YASNO

Компанія пропонує розумні рішення для будинку, які допомагають економити до 50% витрат на електроенергію

YASNO - постачальник електроенергії для 3,5 млн клієнтів у Києві, Дніпропетровській і Донецькій областях. Компанія враховує глобальні енергетичні тренди і пропонує своїм клієнтам продукти і послуги з енергоефективності та электромобильности. Клієнти YASNO можуть вибрати відповідні для себе готові рішення з трьох продуктових сімей.

YASNO Smart - це розумні рішення для будинку, які допомагають економити до 50% витрат на електроенергію за рахунок установки двухзонных лічильників, розумних розеток, розумних LED-ламп. Понад 35 тис. українських сімей вже користуються енергоефективними наборами від YASNO.

YASNO Efficiency - інноваційні рішення майбутнього: сонячні дахи і системи зберігання енергії. Домашні СЕС компанія встановлює під ключ. Пропозиції для промислових клієнтів - послуги з енергоаудиту, інвестування в енергосервісні проекти.

YASNO E-mobility дає можливість водіям електрокарів заряджатися за 15-20 хвилин на 23 швидких зарядних станціях у Києві й по дорозі до Одеси, Львова, Полтави, а також встановити власне зарядний пристрій для дому або офісу, економити витрати і отримувати додатковий дохід.

Yves Rocher

Один з перших брендів, які відмовилися від тестування на тваринах

Бренд Yves Rocher ("Ів Роше") вже більше 60 років створює ефективні косметичні і парфумерні засоби на основі ретельно відібраних інгредієнтів рослинного походження. Команда досвідчених експертів Yves Rocher суворо контролює всі етапи виробництва продуктів. Це гарантує високу якість формул Yves Rocher, створених відповідно до экоконцепцией бренду. Yves Rocher - один з перших брендів, які відмовилися від тестування на тваринах. Формули Yves Rocher не містить інгредієнтів тваринного походження, парабенів, силіконів, мінеральних масел, консервантів, штучних ароматизаторів і барвників. А значить, є абсолютно безпечними для здоров'я споживачів.

Також Yves Rocher скорочує споживання складних для утилізації матеріалів. 100% упаковок продуктів Yves Rocher розроблені концепції екодизайну. Для виробництва экоупаковки використовуються перероблений пластик і екологічні матеріали, що підлягають вторинній переробці: скло і картон.

ДТЕК ВДЕ

Всього за 2019 р. запущено проектів в зеленій енергетиці сумарною потужністю 740 МВт

ДТЕК у листопаді 2019 р. спільно з датською компанією Vestas, світовим лідером з виробництва вітротурбін, завершив будівництво Орловської вітроелектростанції потужністю 100 МВт у Запорізькій області. Таким чином, компанія виконала одну з своїх стратегічних цілей - створити 1 ГВт екологічно чистої генерації до 2020 р. У досягнення цієї мети компанія інвестувала понад 1 млрд євро. Всього за 2019 р. ДТЕК ВДЕ запустив в експлуатацію проекти в зеленій енергетиці сумарною потужністю 740 МВт: Нікопольська СЕС (200 МВт), Покровська СЕС (240 МВт), Приморська ВЕС (200 МВт), Орловська ВЕС (100 МВт). Раніше реалізовані проекти ДТЕК ВДЕ - Ботієвська ВЕС (200 МВт) і Трифановская СЕС (10 МВт). Побудовані станції будуть щорічно генерувати 2,5 млрд кВт•год зеленої електроенергії, що дозволяє скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 2,6 млн т в рік.

ІНТЕРПАЙП

Викиди забруднюючих речовин, у тому числі і парникових газів, знижені на 5120 т/рік

Українська промислова компанія ІНТЕРПАЙП продовжує інвестувати в екологічні та енергозберігаючі ініціативи. На ІНТЕРПАЙП НТЗ повністю перейшли на автономне пароснабжение. Сучасні парогенератори забезпечують безпечну безперебійну роботу обладнання в автоматичному режимі. Це - комплексний проект, який дозволив знизити витрату природного газу, скоротити викиди в атмосферу і піти від тепловтрат при транспортуванні пари. Всього в проект інвестовано близько $3 млн. Викиди забруднюючих речовин, у тому числі і парникових газів, знижені на 5120 т/рік. Після закриття мартенівського виробництва і запуску інноваційного електросталеплавильного комплексу ІНТЕРПАЙП-СТАЛЬ " в 2012 р. обладнання для паро - і теплопостачання залишалося одним з основних джерел викидів в атмосферу. За рахунок модернізації обладнання ці викиди скорочені до рівня, який значно нижчі від затверджених нормативів.

Кернел

Введена в експлуатацію перша когенераційна тепло-електростанція

На початку 2020 р. Кернел став лідером першого рейтингу корпоративної стійкості українського бізнесу Sustainable Ukraine. За результатами оцінки експертної комісії компанії присвоєно рівень "АА" - "Дуже високий рейтинг корпоративної стійкості". Протягом минулого маркетингового року команді Кернел вдалося досягти рекордно низьких обсягів споживання енергії на тонну переробленого соняшнику, а також найнижчих за весь період діяльності показників витрат енергії на тонну вирощеного врожаю. При цьому компанія скоротила прямі викиди парникових газів і ввела в експлуатацію першу когенераційну теплоелектростанцію. "Одним з пріоритетних питань залишається підвищення енергоефективності наших виробничих активів з метою оптимізації використання природних ресурсів, - каже Євген Осипов, СЕО Кернел. - До 2021 р. ми інвестуємо в реалізацію проектів альтернативної енергетики понад $150 млн".

Метінвест

У 2019 р. обсяг інвестицій в екологічні проекти перевищив $155 млн

Група "Метінвест" в 2019 р. встановила свій новий рекорд по інвестицій в екологічні проекти: їх обсяг перевищив $155 млн. "Наші ключові клієнти і партнери в Євросоюзі у своєму стійкому розвитку прихильні таким цінностям, як побудову кращого світу, усвідомлення необхідності захисту навколишнього середовища і збереження клімату, розвиток регіонів і місцевих громад. "Метінвест" прийняв стратегічне рішення бути серед компаній, які демонструють лідерство в такому баченні розвитку та відповідних діях", - відзначає гендиректор групи Юрій Риженков. У жовтні 2019 р. в ході першого міжнародного інвестиційного форуму в Маріуполі "Метінвест" підписав меморандуми про співпрацю у напрямі поліпшення навколишнього середовища з Маріуполем, Запоріжжям та Кривим Рогом. Загальний обсяг капітальних інвестицій в екологічні проекти на підприємствах групи 2019-2025 р. повинен скласти $670 млн.

Новіс

Виробляє біорозкладані мішки та пакети, які в процесі руйнування перетворюються на органічну речовину

Компанія "Новіс" - один з лідерів на ринку виробництва та продажу поліетиленових і поліпропіленових пакувальних матеріалів і пакетів з кольоровим друком. Виробництво компанії знаходиться в місті Дніпро. "Новіс" виробляє тільки екологічно чисту та безпечну продукцію, яка пройшла обов'язкову сертифікацію. А матеріали, призначені для пакування продуктів харчування, мають висновок Державної санітарно-гігієнічної експертизи. Також компанія виробляє біорозкладана продукцію. Биомешки і биопакеты для відходів "Новіс" виготовлені з кукурудзяного крохмалю і біополімерів з рослинних джерел. Вони ідеально підходять для збору харчових відходів і відповідають суворим вимогам Європейських стандартів компостування і биоразлагаемости. Після використання їх можна компостувати разом з харчовими відходами. У процесі руйнування вони перетворюються на органічну речовину, стаючи поживними речовинами ґрунту.

Побузький феронікелевий комбінат

Впроваджується довгостроковий проект по реконструкції газоочисного обладнання

Дотримання екологічних стандартів є невід'ємним принципом роботи ТОВ "Побузький феронікелевий комбінат". Впровадження природоохоронних заходів було одним з перших стратегічних кроків міжнародного інвестора Solway в 2004 р. Результатом наполегливої і плідної роботи стало отримання міжнародних "екологічних" сертифікатів ISO 14001:2004 та OHSAS 18000. Комбінат пройшов сертифікацію в 2015 р., і ці документи підтверджують стійкий розвиток підприємства в напрямку покращення екологічної складової. У 2017 р. комбінат почав довгостроковий проект по реконструкції третього ступеня газоочисного обладнання на трубчастих обертових печах № 1 і № 2, що призведе до зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу у відповідності з світовими стандартами.

Полтава-Сад

Компанія має замкнутий цикл - від посадки і вирощування моркви, до упаковки кінцевого продукту, відомого під брендом МОРКИШКА

ТОВ "Полтава-Сад" засноване в 2000 р. Основним продуктом на даний момент є морква. Компанія має замкнутий цикл - від посадки і вирощування моркви, до упаковки кінцевого продукту, відомого під брендом "Моркишка". Вирощується моркву на полях, розташованих у Полтавському районі Полтавської області, яка, як відомо, є однією з найбільш екологічно чистих областей України. У 2014 р. компанія "Полтава-Сад" підтвердила сертифікат міжнародного стандарту IFS FoodVersion 6, а також отримала сертифікат міжнародного стандарту Global GAP, який показує, що продукція не тільки високої якості, але і безпечна для використання. У 2017 р. "Полтава-Сад" виграла американський грант від USAID, який був виділений на розвиток екологічного агросектору та нової лінії екологічного виробництва. В результаті чого компанія створила і успішно вивела на ринок екобренд сушених фруктів і овочів Fruit Riot.

Укргазбанк

Вже більше 3,3 млрд грн заощаджень українців працюють на поліпшення екології України

Укргазбанк - перший экобанк в Україні. Зокрема, завдяки екологічному продукту Укргазбанку ЕКО-депозит, кошти якого спрямовуються виключно на фінансування проектів по захисту навколишнього середовища, вже більше 3,3 млрд грн заощаджень українців працюють на поліпшення екології України. Цих коштів достатньо для фінансування 80 енергоефективних проектів. А це щорічно: скорочення викидів вуглекислого газу на 95,5 тис. т, вироблення на 135,3 млн кВт•год більше зеленої електроенергії для потреб понад 54 тис. сімей, заміщення викопного палива на 109,4 тис. Гкал для опалення понад 32 тис. квартир. "Всі кошти, які розміщені на ЕКО-депозиті, допомагають нашій країні стає екологічно чистої та енергетично незалежною. Тому чим більше коштів на ЕКО-депозиті, тим більше фінансування еко-проектів, відповідно, тим більше результат для екології та чистого майбутнього України", - зазначає голова правління Укргазбанку Кирило Шевченко.

Устриці Скіфії

Компанія підтримує унікальний проект по очищенню річки в Регіональному ландшафтному парку " Тилігульський

Компанія "Устриці Скіфії" заснована в 2014 р. Ферма розташована на березі Чорного моря в екологічно чистому місці на кордоні Миколаївської та Одеської областей, безпосередньо в природному національному парку. Компанія вирощує устрицю Crassostrea Gigas, також відому як тихоокеанська або японська устриця, з посадкового матеріалу, взятого у відомому устричному розпліднику на заході Франції. Унікальна система, розроблена українською командою, дозволяє виростити екологічно чисту устрицю за 16 місяців. За цей час устриці проходять природний афінаж в слабосоленої воді Чорного моря, що надає їм унікальні смакові якості. До того ж продукція компанії "Устриці Скіфії" практично завжди свіже закордонної.

Екологічні Інвестиції

Компанія утилізує безліч відходів, які не повинні опинитися в звичайному сміттєвому баку

Компанія "Екологічні Інвестиції" надає комплекс послуг з поводження з відходами з 2012 р. Працюючи на підставі державної ліцензії на поводження з небезпечними відходами, компанія за замовленням клієнтів проводить утилізацію відходів, які утворюються в результаті їх виробничої діяльності і пасивної експлуатації приміщень. Найбільш актуальні напрямки роботи компанії "Екологічні Інвестиції" - утилізація люмінесцентних ламп, шин, прийом для подальшої утилізації забрудненої тари, упаковки, ґрунтів, забруднених нафтопродуктами, промасленого піску, дрантя, простроченої продукції, медичних препаратів, оргтехніки, битих скловиробів і безлічі інших відходів, які не повинні опинитися в звичайному сміттєвому баку разом з твердими побутовими відходами.

Крім того, компанія підтримує унікальний проект по очищенню річки в Регіональному ландшафтному парку " Тилігульський та навчанні місцевих школярів принципам сортування сміття.

    Реклама на dsnews.ua