• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

ТОП-25 українських брендів

Традиційний фірмовий рейтинг "ВД" представляє на цей раз топ-25 найуспішніших українських брендів
Реклама на dsnews.ua

Це бренди українських компаній, що зуміли увійти в число лідерів у своїх галузях і знайти популярність по всій Україні. Кожній з них вдалося по-своєму знайти ключик до споживача - оригінальністю своєї продукції, чудово високою якістю, демократичною ціновою політикою, нестандартними маркетинговими ходами - і завдяки цьому їх бренди зараз у всіх на вустах.

Ми прагнули представити в рейтингу по можливості широкий галузевий спектр бізнесу. Також, складаючи топ-25, ми хотіли підкреслити, що українці мають чимало власних брендів товарів і послуг, якими можна пишатися. Тому подаємо найуспішніші українські бренди в алфавітному порядку.

АТБ

Корпорація "АТБ" - об'єднання крупних українських компаній, що здійснюють діяльність у таких сферах бізнесу, як роздрібна торгівля, управління активами, виробництво і продаж продуктів харчування, надання послуг у сфері спорту та відпочинку. Впізнаваність логотипу "АТБ" має загальнонаціональний масштаб. На підприємствах корпорації "АТБ" працюють понад 64 тис. співробітників. Найбільші підприємства корпорації "АТБ" - мережа роздрібних магазинів "АТБ-Маркет" (налічує вже 1082 магазину в 275 населених пунктах), м'ясна фабрика "Фаворит Плюс" (це велике сучасне інноваційне підприємство є лідером мясоколбасной галузі України) і кондитерська фабрика "Квітень". У 2019 р. корпорація "АТБ" встановила власний рекорд по сплаті податків і зборів до бюджетів різних рівнів, досягнувши позначки в 12,6 млрд грн, що на 34% більше, ніж у 2018 р.

БКК

Реклама на dsnews.ua

БКК - це більш ніж 700 фахівців, які щиро люблять свою справу і пишаються своєю роботою, щодня створюючи справжні кондитерські шедеври. БКК виробляє близько 20 т кондитерських виробів на добу. Кожен день продукцією БКК насолоджуються близько 200 тис. киян та жителів інших регіонів України. Якщо все еклери і заварні тістечка, які виробляє компанія протягом місяця, викласти в ряд, то він простягнеться від Києва до Черкас, а тортів вистачить, щоб покрити чотири футбольних поля. В асортименті БКК понад 90 позицій тортів і тістечок. Продукція БКК створюється за оригінальними рецептами, унікальним технологіям і стандартам, які гарантують високу якість і неповторні смакові відчуття. З кожним роком замовлення на виробництво кондитерських виробів компанії ростуть, а разом з ними збільшується територія реалізації товарів бренду. У 2019 р. БКК вдруге отримав престижну премію "ВИБІР РОКУ" в номінації "Тістечка року".

104.ua

104.ua - це єдиний сервіс для всіх споживачів газу в Україні. Включає в себе 113 Центрів обслуговування клієнтів "104.ua Клієнтський простір" у 16 областях з єдиною концепцією обслуговування та оформлення. Вони були відкриті у 2017-2019 роках і щорічно обслуговують 5 млн клієнтів. Всі центри обслуговування побудовані за єдиним новаторському форматі, який забезпечує комфортне обслуговування щільного потоку клієнтів - навіть у години пік розрахунковий час очікування не перевищує 15 хв.

Всеукраїнський контакт-центр забезпечує 45 млн контактів з клієнтами в рік. Онлайн-сервіси 104.ua: особистий кабінет - більше 2,6 млн зареєстрованих користувачів; мобільні додатки 104 Mobile і 104 Mobile Light - понад 300 тис. скачувань; Viber-bot 7104ua і Telegram 7104ua - 350 тис. користувачів. Ці сервіси забезпечують
по всіх каналах комунікацій 100 млн контактів з клієнтами в рік.

Blest

Blest - один з найбільших виробників і найпопулярніших брендів м'яких меблів в Україні. Завдяки лояльності споживачів і довірі партнерів компанія створила широку торговельну мережу з більш ніж 130 фірмовими відділами різних форматів на території України і за кордоном (у Словаччині, Грузії, Литві, Румунії, Монголії і Канаді). У кожному з них можна підібрати і придбати диван з широкого модельного ряду. Дизайн м'яких меблів Blest розробляється шеф-дизайнером Доменіко Ларато в колаборації з італійською студією Lauriero Design. Висока якість продукції підтверджена дипломами Київського міжнародного меблевого форуму. Три роки поспіль моделі м'яких меблів Blest були відзначені престижними нагородами в меблевій галузі - дипломами переможців в конкурсі "кращі меблі України".

VOVK

Один з лідерів серед українських брендів одягу за темпами зростання і довіри клієнтів. Бренд удостоєний престижних премій, володар нагороди "Вибір року" в 2016, 2017, 2018 і 2019 роках, переможець конкурсу "Бренд року" в 2018 і 2019 рр. На сьогоднішній день всеукраїнська мережа об'єднує 38 студій жіночого одягу в 19 містах, три студії аксесуарів в Києві, а також інтернет - магазин. VOVK - це настрій, який можна надіти. Настрій, над яким щодня працює велика команда фахівців.

VOVK - це бренд жіночого одягу, взуття та аксесуарів, народжений в Україні, який створює найбільш красиві сукні для українських красунь і не тільки. Вишуканий одяг для вечірок та зустрічей, для комфортної роботи в офісі і прогулянок на вулиці. Основна мета команди - донести всьому світові, що made in Ukraine - це якісно, доступно і зроблено зі смаком.

Villa Krim

Villa Krim - це якісне натуральне вино, для виробництва якого використовуються кращі європейські сорти винограду. Марка заснована в 2012 р. і зараз є лідером продажів в сегменті українських вин. Якість вин підтверджено численними медалями всеукраїнських та міжнародних конкурсів, а також самим головним експертом - українським споживачем. Більше п'яти медалей на міжнародних дегустаційних конкурсах в минулому році отримало Chardonnay Sauvignon від Villa Krim. Наприклад, на Uwines Awards ця позиція завоювала золото. А корпорація "Укрвинпром" внесла це вино в список кращих вин України. Що ж стосується самої популярної позиції серед споживачів, то нею стало вино Muscat Riviera від Villa Krim. Це рожеве вино є лідером за рівнем лояльності серед покупців, тобто саме за цією позицією споживачі найчастіше повертаються повторно в магазин.

"Дарниця"

Фармацевтична компанія "Дарниця" - один з лідерів українського ринку генеричних препаратів, сертифікованих за стандартом GMP. Кожна сьома упаковка ліків в аптеках країни проведена тут. Але, схоже, "Дарниці" стає тісно на київській околиці, дала їй назву. В кінці 2019 р. компанія провела ребрендинг, підкресливши, що це не просто зміна логотипу, а початок процесу масштабної трансформації. Амбітна мета - створення міжнародного фармацевтичного бренду. Для її досягнення вже ведуться переговори про стратегічне партнерство з іноземними компаніями. Також розглядається можливість партнерства і всередині країни. Голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків зазначає тренд на консолідацію українського фармбізнесу.

Intertop

Intertop - це провідний український рітейл. За 25 років компанія накопичила багатий досвід у торгівлі якісної зарубіжної та української взуттям та одягом, що дозволяє надавати покупцям тільки кращу і першокласну продукцію. Зараз під управлінням Intertop Ukraine знаходяться 136 магазинів у 27 містах України. Це 14 мульти - і монобрендових мереж взуття та одягу: Intertop, Armani Exchange, Emporio Armani, Clarks, Ecco, Geox, Marc o'polo, Napapijri, Skechers, Timberland, дитяча мережа Intertop kids, аутлети Intertop outlet і Birka, культовий американський outdoor-бренд The North Face. Нарощує продажі сайт intertop.ua.

У портфелі Intertop Ukraine більше 200 провідних світових брендів. Є у компанії і власна торгова марка Braska, користується великою популярністю. Також Intertop активно співпрацює з українськими виробниками взуття.

"Львівське"

"Львівське" - це пивний бренд, який крізь століття об'єднує українців і є втіленням українських цінностей. 305 років традицій і незмінно високою експертизи в пивоварінні - ось що відрізняє "Львівське" від інших. З роками бренд розвивався і отримав національне визнання. Багата спадщина бренду стало настільки значимим, що "Львівське" стало першим пивним брендом в Україні, відкрив власний музейно-культурний комплекс "Львіварня". Інтерактивне простір, де можна побачити і усвідомити весь масштаб історії "Львівське", а також відчути притаманну бренду відкритість і щирість у спілкуванні зі споживачами. Національне єднання неможливо уявити без масштабних подій. Святкові ярмарки, музичні фестивалі, міжнародний конкурс "Євробачення", концерти групи "ОЕ", масштабний фільм "Захар Беркут" - об'єднують великі проекти за підтримки першого українського пива.

Метінвест

Група "Метінвест" об'єднує підприємства металургійної, вугільної, гірничорудної та коксохімічної галузей, розташовані не тільки в Україні, але і в Болгарії, Великобританії, Італії, США. Група контролює весь виробничий ланцюжок від видобутку руди і вугілля до виробництва напівфабрикатів і готової продукції, і має мережу продажів у всіх ключових регіонах світу.

Стратегія групи в частині металургійного сегмента фокусується на переході в більш високі переділи для підвищення частки продукції з високою доданою вартістю. "У 2020 році завдяки повноцінній роботі модернізованого стану "1700" на ММК імені Ілліча ми зможемо поставити на ринок продукт кращої якості у великих обсягах. Ми розраховуємо збільшити виробничу потужність стану з 1,3 млн тонн прокату до 2,5 млн тонн", - говорить генеральний директор групи "Метінвест" Юрій Риженков.

Моршинська

Заповідні Моршинські джерела - одні з небагатьох у світі родовищ чистої природної води з ідеально збалансованим мінеральним складом. Саме тому "Моршинська" на 100% сприймається організмом і забезпечує його належну роботу. Бренд має широку лінійку продуктів і відомий своїми колабораціями з міжнародними компаніями - Disney, Marvel, Entertainment One, McDonalds, Nickelodeon, а також з відомими українськими дизайнерами, спортсменами і селебріті.

У 2017 р. "Моршинська" разом з WWF Ukraine ініціювала всеукраїнську програму "Разом за природу" з метою підтримки екосистеми Карпат. В рамках співпраці було реалізовано масштабний проект з порятунку популяції рисі в Україні. У 2020 р. бренд презентував оновлений дизайн пляшки, яка стала більш ергономічною та екологічною завдяки зменшенню пластику на 15%. Протягом року компанія планує цілий ряд соціальних ініціатив.

M.E.Doc

M.E.Doc - найпопулярніша програма для електронного документообігу та звітності в Україні. У цьому році українському IT-бренду виповнюється 20 років. Сьогодні M.E.Doc закриває всі потреби сучасного бізнесу в електронному обміні документами. Компанія надає користувачам зручний веб-рішення для роботи в хмарі, десктопну версію програми, а також можливість інтеграції з будь-якою обліковою системою.

У найближчих планах компанії надати зручний мобільний додаток, а також програмне РРО для фіскалізації онлайн.
За результатами всеукраїнського незалежного опитування бізнесу та експертів ринку M.E.Doc було визнано кращою програмою для звітності та документообігу, отримавши нагороду "Вибір року 2019".

MTI hi-tech дистрибуція

Один з найбільших в Україні мультивендорных імпортерів і дистриб'юторів в галузі hi-tech обладнання та інноваційних рішень. Представлений в 120 товарних категоріях високотехнологічного обладнання, споживчої техніки, ПЗ, хмарних сервісів і має понад 800 партнерів в Україні. Веде діяльність з 1991 р. Компанія працює за прямим контрактам з більш ніж 80 світовими виробниками в області високих технологій. Серед них: Acer, Asus, APC by Schneider Electric, Aruba, Canon, Dell, EMC, Epson, Gamemax, GIGABYTE, Goodram, Hewlett Packard, HPE, Huawei, IBM, Kingston, Lenovo, Microsoft, MSI, Philips, Samsung, TP-Link та ін. Важливим напрямком у структурі компанії є департамент проектної дистрибуції, що надає комплексні послуги з реалізації рішень з використанням серверного та мережевого обладнання, периферійних пристроїв, систем зберігання даних, ПО, обладнання для аудіо - та відеоконференцзв'язку, персональних систем, пристроїв безперебійного живлення і ін

М. Л. C.

Оператор державних лотерей "М. С. Л." - найбільший лотерейний оператор Східної Європи. Історія компанії - це історія 50 років лідерства і новацій. Сьогодні оператор державних лотерей "М. С. Л." - це тисячі пунктів розповсюдження лотерей на всій території України. Всі лотереї компанії "М. С. Л." реалізуються через єдину центральну систему, яка в режимі онлайн надає інформацію державним контролюючим органам. "М. С. Л." - єдиний український лотерейний оператор, який тричі підтверджував Сертифікат відповідності стандартам відповідальної гри ELA і двічі - WLA. Оператор державних лотерей "М. С. Л." - це не тільки більш 360 переможців-мільйонерів і найбільший джек-пот, який був зірваний в Україні. Це ще й підтримка дитячої та паралімпійського спорту, сучасного українського кіно та інвестиції в регіональну спортивну інфраструктуру.

Наша Ряба

"Наша Ряба" - торгова марка охолодженої курятини, найбільш популярна серед українських споживачів. Продукцію під ТМ "Наша Ряба" виробляють на трьох птахофабриках - Вінницька птахофабрика (Вінницька обл.), Миронівська птахофабрика (Черкаська обл.) і "Оріль-Лідер" (Дніпропетровська обл.), що входять до складу холдингу МХП. Вертикальна інтеграція виробництва, а також власна логістична інфраструктура компанії, що складається з 11 дистриб'юторських хабів в найбільших містах країни, дозволяють МХП забезпечити суворий контроль якості та біобезпеки на всіх етапах - від виробництва до реалізації кінцевому споживачеві.

18 років продукція випускається відповідно до єдиних стандартів менеджменту безпеки харчової продукції.

500 власних вантажівок-рефрижераторів доставляють продукцію ТМ "Наша Ряба" в 2000 фірмових торгових точок, а також у супермаркети та інші точки продажу.

Nemiroff

Nemiroff - це міжнародний бренд з України, історія якого бере початок у 1872 р. Продукція компанії представлена в більш ніж 80 країнах світу і входить

у топ-3 постачальників горілки в магазинах Duty Free.

З кожним роком Nemiroff розширює географію присутності і нарощує продажі. Так, в 2019 р. продукція Nemiroff стала доступна в ПАР, Нігерії, В'єтнамі, Делі, аеропортах країн Південно-Західної Азії. Майже кожна друга пляшка горілки, експортовану з України, - бренду Nemiroff. За останні 15 років Nemiroff отримав більше 70 престижних міжнародних нагород. З 2018 р. Nemiroff є партнером UFC - найвідомішої у світі організації по змішаним бойовим мистецтвам у категорії Official Vodka Partner. Щороку понад 1 млрд глядачів телевізійних трансляцій на 40 мовах у більш ніж 160 країнах дізнаються про український бренд. З 1 січня 2020 р. Nemiroff став офіційним імпортером всесвітньо відомих брендів Jose Cuervo, Bushmills, Kraken і Служка в Україні, які входять у портфель преміальних спиртних напоїв Proximo.

Сільпо

"Сільпо" - одна з найбільших національних мереж продовольчих супермаркетів України з асортиментом близько 76 тис. найменувань продуктів харчування і супутніх товарів, а також товарами власних торгових марок і власного імпорту. Торгова мережа налічує вже 259 супермаркетів, включаючи чотири делікатес-маркету Le Silpo.

Зараз "Сільпо" - один з небагатьох в світі великих мережевих продуктових ритейлерів, який створює індивідуальний тематичний дизайн для кожного нового магазину. Крім того, діє програма оновлення дизайну та концепції вже наявних магазинів. У 2019 р. три дизайнерських супермаркету "Сільпо" увійшли в europe's Finest Store 2019 - топ-25 найкращих інноваційних дизайнів європейських магазинів (за версією European Supermarket Magazine). Першим у 2020 р. відкрився новий "Сільпо" у Дніпрі в стилі "міжгалактичний корабель".

Оболонь

"Оболонь" - один з найбільших виробників напоїв в Україні і найбільший український експортер пива. Побудований за чеським проектом пивоварня "Оболонь" відкрилася у Києві в 1980 р. Її пиво швидко набуло широкої популярності. Після здобуття Україною незалежності корпорація "Оболонь" першою розпочала експортні поставки пива до країн Європи та США. Пиво під торговою маркою "Оболонь" у всьому світі почали сприймати як традиційно українське пиво. У 2004 р. на головному заводі "Оболонь" запущена найбільша в Європі лінія розливу пива потужністю 110 тис. пляшок на годину. З тих пір "Оболонь" входить в трійку найбільших європейських пивоварень. Зараз "Оболонь" - добре відомий у світі бренд. Продукція компанії експортується в 62 країни світу. Люди на п'яти континентах асоціюють "Оболонь" з українським пивом номер один.

Синергія

Будівельна група "Синергія" - це девелоперська компанія повного циклу, в складі якої архітектурне бюро, відділи сервісу, обслуговування, продажу і постачання. Компанія проектує і будує багатофункціональні житлові комплекси в Ірпені - найдинамічнішому місті Київської області. За дев'ять років здані в експлуатацію 30 будинків у семи житлових комплексах загальною площею 220 тис. кв. м. Крім будівництва, "Синергія" дбає про інфраструктуру навколо будинків і розвиває місто: реконструює дороги, встановлює зупинки громадського транспорту, облаштовує освітлення вулиць, допомагає облагороджувати парки. Не забуває про майбутнє дітей і комфорт батьків - будує дитячі сади і школи, облаштовує дитячі майданчики та ігрові зони. У 2019 р. компанія вийшла на ринок з новим продуктом в концепті "місто в місті" - РК "Синергія Сіті".

Украфлора

"Украфлора" - провідна українська компанія, яка професійно працює на ринку квітів, рослин, товарів для флористів і декораторів. Заснована ще у 1993 р., зараз "Украфлора" займає лідируючі позиції в Україні за обсягами закупівель і продажів зрізаних квітів вітчизняного і зарубіжного виробництва, кімнатних і садових рослин, ексклюзивного європейського декору та подарунків, а також за обсягом послуг флористики і дизайну. Компанія є одним з головних постачальників для мережевого роздробу, флористичних салонів і кіосків. Покупці знають "Украфлору" як компанію з чудовим асортиментом за різноманітністю та якістю. База постійних клієнтів компанії налічує понад 20 тис. покупців. Більше тисячі з них - оптові покупці. "Украфлора" росте і розвивається, продовжуючи радувати клієнтів високоякісною квітковою продукцією.

Укргазбанк

Укргазбанк - провідний экобанк України, який піклується про навколишнє середовище, фінансуючи проекти з енергоефективності та відновлюваної енергетики. Сьогодні банк є беззаперечним лідером у "зеленому" фінансування. Укргазбанк, як і всі банки мережі Green Bank Network, працює за трьома напрямками. Перше - фінансування альтернативної енергетики: сонячної, вітрової, гідроенергії і т. п. Друге - фінансування енергозберігаючих технологій, починаючи від встановлення енергозберігаючих лампочок до масштабних проектів модернізації обладнання. І третій напрямок - захист навколишнього середовища. Укргазбанк, що входить в п'ятірку найбільших банків України за обсягом активів. 94,94% акціонерного капіталу банку належить державі. Клієнтами банку є 2,1 млн українців і майже 70 тис. корпоративних клієнтів. Банк має близько 250 відділень у Києві та в усіх областях України.

Укртелеком

ПАТ "Укртелеком" - найбільший оператор фіксованого зв'язку в Україні і провідний провайдер фіксованого інтернету. "Укртелеком" має найбільшу інтернет-покриття і саму розгалужену оптичну мережу. Компанія є засновником оператора мобільного зв'язку "Трімоб". З 2015 р. "Укртелеком" проводить масштабну модернізацію мережі. Компанія реалізує ряд проектів з розвитку оптичної інфраструктури, в рамках яких на оптичну мережу перемикаються населені пункти, де вже був інтернет за технологією ADSL, також до інтернету підключаються нові невеликі населені пункти. І тепер їхні мешканці можуть користуватися швидкісним інтернетом (від 50 Мбіт/с до 1 Гбіт/с), інтернет-телефонією і "Інтерактивним TV".

Зараз "Укртелеком" забезпечує інтернет-доступ в 2340 містах, селищах і селах країни.

Фармак

АТ "Фармак" завдяки якості та інновацій з 2010 р. є лідером фармацевтичного ринку України (за обсягами продажів лікарських засобів в грошовому вираженні, за даними Proxima Research) і найбільшим експортером лікарських засобів. На сьогодні продукція компанії експортується в 28 країн світу.

На підприємстві функціонують 20 виробничих ліній, які відповідають вимогам GMP. З 1995 р. в модернізацію виробництва було інвестовано понад $242 млн. Виробничі потужності, дослідницька база, лабораторно-технічний комплекс підприємства мають міжнародну сертифікацію і відповідають найвищим вимогам європейських стандартів. На виробництві впроваджена і постійно удосконалюється фармацевтична система якості у відповідності з діючими нормативними вимогами і у відповідності з світовими стандартами ISO, GMP. Щорічно компанія проходить приблизно 15 міжнародних інспекцій та перевірок.

Фокстрот

Бренд "Фокстрот" (офлайн та онлайн торгові майданчики) - один з найдосвідченіших в Україні. У 2019 р. компанія відзначила 25 років роботи на ринку України і запустила трирічну програму оновлення мережі. Був заснований українськими підприємцями Геннадієм Виходцевим і Валерієм Маковецким в 1993 р. "Фокстрот" розвиває найбільшу в країні омниканальную мережа за кількістю магазинів (162 роздрібні торгові точки та інтернет-магазин foxtrot.ua) та обсягами продажів електроніки та побутової техніки. Бренд представлений в 90 обласних і районних центрах України загальною торговою площею 153 тис. кв. м. Активно розвивається онлайн-магазин, нарощуючи свою присутність в e-commerce.

Учасниками програми лояльності "Фокс клуб" стали вже 9,5 млн українців. В компанії працює понад 4500 співробітників. Мережа має власний контакт-центр, який працює сім днів на тиждень, з 9 ранку до 9 вечора. Є учасником Euronics - найбільшої закупівельної групи електроніки та побутової техніки, що працює в 35 країнах Європи.

ЯКА

"ЯКИ" - перший український бренд натуральної косметики. Розуміючи потреби жінок і бажання мати здоровий вигляд шкіри тіла і обличчя, бути задоволеною м'якістю і блиском волосся, щодня отримувати належний захист і догляд, "ЯКА" розробила унікальні серії натуральних косметичних засобів. Компанія зберегла перевірені часом рецепти краси і постійно вдосконалює отримані формули, збагачує зміст і розробляє нові рецептури. Такий підхід сприяє підвищенню якості та ефективності всіх косметичних засобів. Враховуючи потреби певного типу шкіри або волосся, "ЯКА" розробляє унікальні засоби для щоденного догляду: шампуні і кондиціонери, гелі для душу, мила і крему - усього понад 150 найменувань. Всі засоби для краси "ЯКА" проходять багатоетапні тестування, перш ніж поступити в продаж, в той же час виробництво сертифіковане за ISO 9001.

    Реклама на dsnews.ua