• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Кабміні готують збільшення прав українців на землю

Кабінет міністрів підтримав законопроєкт, який розширює права громадян України на використання земельних ділянок

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Василь Мокан, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Відповідні зміни пропонуються до статті 5 закону "Про особисте селянське господарство".

"Ці зміни обумовлені тим, що фізособи повинні мати можливість вести особисте селянське господарство не лише на земельних ділянках цільового призначення, а й на всіх сільськогосподарських землях, і навіть на несільськогосподарських землях", — підкреслив парламентарій.

Зокрема, українці зможуть вести господарство на присадибних ділянках.

Очікується, що такі законодавчі зміни можуть стимулювати ведення високотоварного господарства.

Представник КМУ в парламенті звернув увагу, що норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам до двох гектарів встановлює стаття 121 Земельного кодексу. Нардеп зазначив, що вони діють і не можуть бути скасовані.

Мокан також пояснив, що запропонований законопроект дозволить усунути різні недоліки землекористування і сприятиме встановленню ринкової вартості земельних ділянок с/г призначення.

Зокрема, законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть купувати лише громадяни України. З 1 січня 2024 роки таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати 10 000 гектарів землі. Заборонений також продаж державних та комунальних земель. Відповідно до закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua