• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

У Кабміні вирішили створити запаси нафти та нафтопродуктів

Кабінет міністрів України затвердив список корисних копалин, які мають стратегічне значення для економіки та оборони, а також схвалив законопроект щодо мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів

kmu.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби уряду, передає "ДС".

Так, було затверджено список корисних копалин, що мають стратегічне значення для економіки та оборони, а також родовищ, де їх добувають.

"Ідеться про ванадій, літій, титан, уран та сіль. 26 родовищ будуть надаватися у користування на умовах угод про розподіл продукції. Це створить широкі можливості інвестору в реалізації проекту, а держава отримає свою частку, яка буде використана для розвитку української економіки", – сказав прем'єр Денис Шмигаль.

Крім того, Кабінет міністрів схвалив законопроект щодо мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів. Буде створено диверсифіковану систему зберігання, і у разі настання кризової ситуації в резервах будуть запаси, які в обсягах становитимуть щонайменше 61 день внутрішнього споживання.

"Законопроект передбачає чітку взаємодію між державою та бізнесом, визначення питання зберігання, безпеки, моніторингу та репортингу. Створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів — це питання національної безпеки, яке актуальне зараз, але залишиться так само важливим і після нашої перемоги та завершення війни", — відзначив Шмигаль.

Нагадаємо, у квітні 2022 року російські окупанти знищили Кременчуцький НПЗ.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua