• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У Києві через карантин "померла" чверть ресторанів

Реклама на dsnews.ua

У Києві за час дії карантину через епідемію коронавірусу закрився кожен четвертий ресторан, а в регіонах ситуація ще гірша

Про це заявив власник ресторанів "Прага", "Montecchi Capuleti", "Marlin" Ігор Тинний під час презентації дослідження "Наслідки епідемії COVID-19 та карантинних заходів для провідних секторів економіки України" за участю "Центру прикладних досліджень", Фонду Конрада Аденауера в Україна, передає "ДС" з посиланням на "Економічну правду".

"У ресторанах ситуація де-факто трагічна. Обʼєкти були закриті, жодного ресторану нема прибуткового у цьому році. У цьому секторі ми втратили до 350 робочих місць за цей рік", — сказав Тинний, оцінюючи роботу свого ресторанного бізнесу.

"Стосовно ресторанів — я думаю, що в Києві на даний момент помер кожен 4-й проєкт. А в містах, де менше скупчення населення, ситуація в рази гірша. Мільйони людей залишились без засобів для існування", — підкреслив він.

Тинний також розкритикував введення локдауну навесні і політику уряду щодо карантину.

"Від самого початку локдаун в тому вигляді, який він був зроблений, із зупинкою деяких індустрій, він абсолютно безглуздий. Щоранку я бачу напхані людьми маршрутки, які везуть людей на роботу. Там шанси заразитися COVID більші, ніж у преміальному ресторані, якому зараз буде заборонено працювати, а в маршрутку як пхалися, так і будуть пхатися, і ніхто цього не зупинить", — сказав він.

За словами ресторатора, спочатку був обраний "хибний шлях", але і зараз також приймаються невірні рішення.

"Чому влада вводить карантин з початку січня? Та тому що влада не зможе проконтролювати і примусити людей сидіти вдома, не святкувати новорічні свята. Оцінка дій уряду у боротьбі з COVID — наднизька, вони просто копіюють досвід більш заможних країн, не розуміючи, що ми собі цього не можемо дозволити апріорі", — сказав бізнесмен.

Як повідомляла "ДС", Кабінет міністрів оголосив про посилення карантину в період з 8 по 24 січня 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua