• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У МВФ представили нову програму відновлення економіки

Програма для відновлення світової економіки Міжнародного валютного фонду включає в себе три пріоритети: ефективна вакцинація, фінансові заходи для підтримки виробництва та інвестиції в майбутнє

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

За її словами, першим пріоритетом Програми заходів глобальної економічної політики є забезпечення рівних шансів для вакцинації для кожної країни. Йдеться про нарощування виробництва вакцин та їх поширення без експортних обмежень.

Вона наголосила на важливості повного фінансування програми COVAX (глобального механізму щодо забезпечення доступності COVID-вакцин), а також гарантовані поставки препаратів в найбідніші країни. Широка вакцинація забезпечить повернення людей на роботу, і, за розрахунками МВФ, це зможе збільшити глобальний ВВП на $9 трлн.

Другий пріоритет, за словами Георгієвої, — це створення справедливих шансів для економічного відновлення.

«Ключовою є підтримка вразливих домогосподарств та життєздатних підприємств, доки криза ослаблює нас. Для цього потрібні цілеспрямовані фіскальні заходи та підтримка сприятливих фінансових умов», — зазначила глава МВФ.

У звʼязку з цим вона зазначила, що на стадіях завершення кризи в сфері охорони здоровʼя урядам слід поступово зменшувати програми соціальної підтримки і збільшувати цільові субсидії для найму і перекваліфікації. Це особливо актуально для сегмента малокваліфікованих працівників і молоді. У той же час потрібно допомогти і малому бізнесу шляхом вливання капіталу і поліпшення процедур реструктуризації.

Третій пріоритет полягає в забезпеченні рівних можливостей в майбутньому, що, за словами глави МВФ, є складним рішенням для кожного уряду.

«Головна увага має зосереджуватися на нарощуванні державних інвестицій в екологічні проєкти та цифрову інфраструктуру, у сфери охорони здоров’я та освіти, щоби гарантувати кожній людині можливість отримати вигоду від історичного переходу до більш екологічних, розумних та більш інклюзивних економік», — зазначила Георгієва.

За її словами, МВФ, зі свого боку, буде допомагати цим процесам. У звʼязку з цим вона нагадала, що Фонд підтримав в період кризи 86 країн, виділивши близько $ 110 млрд у вигляді різних фінансових інструментів, і планує розширити підтримку.

Як повідомляла "ДС", Міжнародний валютний фонд поліпшить прогноз зростання світової економіки в 2021-2022 рр.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua