• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Комп'ютер не розуміє слова "порєшать": Зеленський похвалився "digital-революцією" в Україні

В Україні з запуском мобільного застосунку для отримання державних послуг "Дія" відбулася "цифрова революція"

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Скриншот
Реклама на dsnews.ua

Про це президент Володимир Зеленський повідомив на Diia Summit в понеділок, 17 травня, передає "ДС".

"Доброго ранку. Дуже урочисто було для офіційного відкриття ... Мені здається, тут інша тусовка, інший настрій. Тим не менш, всіх щиро вітаю на другому нашому прекрасному саміті "Дія Саміт". Ось тепер можна поаплодувати всім, хто це зробив — всі молодці", — сказав президент.

Зеленський також наголосив на незмінності курсу України на масштабну цифровизацию.

"Неможливо не визнавати — ми вже зробили, можна навіть так сказати діджитал-революцію. Раніше, щоб отримати дозвіл — потрібно було платити хабарі, були такі випадки. Зараз потрібно платити за інтернет. Раніше це десять кабінетів, зараз — один сайт. Раніше це 50 довідок в чергах, зараз — 3-4 кліка в смартфоні", — зазначив глава держави.

Він також зазначив, що раніше, для того, щоб відкрити ФОП, потрібні були "тижні і місяці", а зараз — "10-20 хвилин".

"І, якщо минулого року бізнес онлайн відкривали тільки 5% підприємців України, то зараз це 50%, Це дуже круто і я всіх з цим вітаю", — вказав Зеленський.

Він також пообіцяв, що це відбуватиметься "однаково швидко" "і в селі, і в місті".

"Ми — перша країна в світі, де цифрові паспорти мають таку ж юридичну силу, як і паперові. Низка документів в смартфоні. Можливість зареєструвати новонароджену дитинку в смартфоні, можливість поміняти місце реєстрації в смартфоні, все в смартфоні", — розповів президент України.

За його словами, в цілому запущені десятки онлайн-послуг, портал і додаток "Дія", якими користуються вже понад 10 мільйонів громадян України.

"Ми розробили інноваційну послугу допомоги бізнесу під час карантину, яку можна оформити, не відходячи з місця, за кілька хвилин і кілька кліків. У цьому вже переконалося понад 800 тисяч наших підприємців", — розповів Зеленський.

Він підкреслив, що цифрова трансформація є інструментом для подолання корупції.

"Приведення всіх державних послуг онлайн знищить пілгрунтя для неї, посередництво і людський фактор. Комп'ютер не має друзів або кумів, комп'ютер не бере хабарів, навіть в біткоінах. Штучний інтелект може вивчити тисячу мов, але не розуміє слів "домовитися"або "порєшать"", — підсумував президент.

Нагадаємо, 30 березня Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт №4355 про продовження використання електронних паспортів.

Закон дозволив відображення в електронній формі інформації, що міститься в паспорті громадянина в формі картки, в паспорті громадянина України для виїзду за кордон, а також в інших документах, в яких відображається інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків та/або про зареєстроване місце проживання (е-Паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон).

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua