• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

У понад 100 нардепів знайшли зв´язки з сотнею ФПГ

Чверть чинних народних депутатів України мають зв´язки зі 100 фінансово-промисловими групами (ФПГ), доданими до YouControl

На сьогодні зі 403 чинних народних депутатів  113 пов’язані з ФПГ
На сьогодні зі 403 чинних народних депутатів 113 пов’язані з ФПГ
Реклама на dsnews.ua

З часу повномасштабного вторгнення і до 31 жовтня 2023 р. в структурі зв´язків парламентарів IX з належними до ФПГ компаніями відбулися численні зміни, повідомляє "ДС" з посиланням на R&D-центр аналітичної системи YouControl.

За цими даними, на сьогодні зі 403 чинних нардепів 113 пов’язані зі сотнею ФПГ.

За розглянутий період, до складу 45 ФПГ, пов´язаних з чинними та колишніми народними депутатами IX скликання, увійшла 151 українська юрособа. Чверть з них працює у сфері нерухомості, а реєструвалися нові фірми переважно в Києві та на заході України. У топ-5 ФПГ, куди додалося найбільше компаній, увійшли такі:

А п’ятірка ФПГ за кількістю виключених компаній виглядає так:

У цьому контексті великого значення мало переведення деяких великих компаній у державну власність торік. Це стосується ПАТ "Укртатнафта" та ПАТ "Укрнафта" (вибули з Групи "Приват"), а також ПрАТ "Автокраз",що входить до сфери інтересів Костянтина Жеваго. Його ФПГ за період повномасштабного вторгнення зменшилося на 20 компаній.

Також помітне "схуднення" Груп, пов´язаних з опальними політиками, які перебували у проросійських політсилах.

Так, Група Нестора Шуфрича зменшилася на 13 компаній, серед них ТОВ "Реал груп". Власником частки в статутному капіталі компанії, що належала батькові нардепа — Івану Шуфричу, стала угорська фірма ЕURОРЕАN МЕDІСАL ІNNАVАТІОNS. На 13 компаній також зменшилась "Група родини Столар" колишнього колеги Шуфрича з фракції ОПЗЖ — Вадима Столара. Частково це відбулось за рахунок розлучення останнього із дружиною Інною Майструк в жовтні 2023 р.

"Розлучення народних депутатів (особливо тих, що є ключовими особами ФПГ), ймовірно може бути пов'язане з бажанням уникнути публічності та ризику розкриття інформації про їхнє майно та фінансові інтереси. Серед інших факторів, що могли спонукати до цього — нещодавні зміни в законодавстві щодо відновлення електронного декларування та фінансового моніторингу", – коментує керівниця юридичного департаменту YouControl Надія Чаленко.

А тому, попри всі зміни, наявні бізнес-зв'язки залишаються стійкими, а економічні інтереси окремих ФПГ, на думку аналітиків, все ще можуть впливати на політичні рішення.

Загалом у YouControl констатують, що з часу повномасштабного вторгнення не сталося радикальних змін в структурі фінансово-промислових груп.

    Реклама на dsnews.ua