• USD 28.5
  • EUR 34
  • GBP 38
Спецпроєкти

Ухвалення законопроектів №3853-1 та №3853-2 може збільшити ухилення від сплати податків у великих масштабах, – політолог

Якщо парламент ухвалить законопроекти №3853-1 та №3853-2, в Україні може суттєво збільшитися частка тіньової економіки, погіршаться умови роботи «білого» бізнесу і стане можливим ухилення від сплати податків у великих масштабах

Реклама на dsnews.ua

Про це написав політолог, доктор політичних наук Ігор Петренко у своєму блозі на одному з інформаційних сайтів.

Зокрема, фахівець зазначає, що наразі у парламенті зареєстровано низку законопроектів (3853-1, 3853-2, 2453, 2644, 2645), якими передбачається поновлення практики, згідно з якою частині підприємців дозволялося не працювати з касовими апаратами і не видавати фіскальні чеки під час купівлі більшості товарів, зокрема лікарських засобів.

За його словами, найбільший ризик для суспільства у цих законопроектах в тому, що аптеки зможуть працювати без РРО, а це може наповнити ринок несертифікованою продукцією та зменшить сплату податків до державного бюджету.

Разом з цим, ГС "Аптечна професійна асоціація України" провела брифінг, де висловила занепокоєння цими ініціативами, бо асоціація виступає за прозоре ведення підприємницької діяльності і закликає не зменшувати прозорість діяльності бізнесу.

 

"Ухвалення вище згаданих документів однозначно сприятиме загостренню ситуації з тіньовою економікою в Україні, відчутно погіршить умови роботи законослухняного бізнесу, створить можливості для ухилення від сплати податків для "сірого бізнесу" у значних обсягах", — сказав директор асоціації Володимир Руденко.

Він додав, що АПАУ завжди підтримувала і підтримує фіскалізацію, яка є надійним захистом споживача від придбання підробних ліків. Зобовʼязання аптек використовувати РРО з 1 січня 2020 року позитивно позначилося на ринку та скоротило обіг фальсифікатів.

    Реклама на dsnews.ua