• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Шмигаля затвердили проєкт стратегії економічної безпеки України

Кабінет міністрів схвалив проєкт указу президента України Володимира Зеленського про рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) "Про Стратегію економічної безпеки на період до 2025 року"

Засідання Кабміну
Засідання Кабміну
Реклама на dsnews.ua

Рішення прийнято на засіданні уряду 10 березня, передає "ДС".

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту, стратегія базується на пріоритетах національних економічних інтересів та визначає мету, напрями, завдання та механізми державної політики у сфері забезпечення економічної безпеки, а також цільові орієнтири та критичні межі індикаторів економічної безпеки.

"Метою державної політики у сфері забезпечення економічної безпеки є досягнення основних національних економічних інтересів та забезпечення економічного суверенітету", — йдеться в документі.

Стратегія визначає взаємоузгоджені поняття "економічна безпека", "національні економічні інтереси", "економічна стійкість" та "економічний суверенітет".

"Досягнення основних національних економічних інтересів та економічного суверенітету вимагає формування та реалізації державної політики, спрямованої як на стале нарощення конкурентоспроможності економіки України, так і на поступове зміцнення показників економічної стійкості і, відповідно, невразливості національної економіки до зовнішніх і внутрішніх загроз", — зазначається в пояснювальній записці до проєкту.

Відтак, державна політика у сфері забезпечення економічної безпеки має два взаємоповʼязаних напрями — напрям розвитку та безпековий напрям. За кожним з напрямів, на основі оцінки стану економічної безпеки та Стратегією визначаються завдання і механізми їх виконання (за напрямом розвитку завдання конкретизовані за основними складовими економічної безпеки).

У складі Стратегії затверджується табло індикаторів економічної безпеки, яким визначено критичні межі та цільові орієнтири за індикаторами основних складових економічної безпеки.

Як повідомляла "ДС", 3 березня Кабінет міністрів України затвердив План заходів до кінця 2022 року по недопущенню ухилення від сплати податків і зборів, а також запобігання відмиванню коштів в офшорних зонах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua