• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У світі очікують глобальне економічне зростання завдяки COVID-вакцинації

Відновлення світової економіки почнеться в недалекому майбутньому і буде ще більш ефективним завдяки масштабній вакцинації

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в прогнозі Організації економічного співробітництва і розвитку, передає "ДС" з посиланням на прес-службу ОЕСР.

"Глобальне економічне відновлення не за горами, але більш швидке і ефективне розгортання вакцинації в усьому світі має вирішальне значення при дотриманні необхідних заходів медико-санітарного та соціального дистанціювання", — йдеться в прогнозі.

Відзначається, що в останні місяці активність у багатьох секторах світової економіки збільшилася і адаптувалася до обмежень пандемії.

"Впровадження вакцин, хоча і нерівномірне, нарешті, набирає обертів, і урядові бюджетні стимули, особливо в США, ймовірно, нададуть значний імпульс економічній активності", — сказано в прогнозі.

В ОЕСР також звернули увагу, що "пандемія збільшує розрив в економічних показниках між країнами і між секторами, посилюючи соціальну нерівність, особливо зачіпаючи вразливі групи і ризикуючи завдати довгостроковий збиток перспективам працевлаштування і рівню життя багатьох людей".

В Організації також закликали активізувати вакцинацію і вдаватися "до більш швидких і цільових фінансових стимулів для підвищення продуктивності і впевненості", а також продовжувати підтримувати громадян і бізнес, які сильно постраждали від пандемії.

ОЕСР прогнозує зростання світового ВВП на рівні 5,6% в 2021 році і 4% — в 2022 році. Очікується, що світовий обсяг виробництва досягне рівня, який був до пандемії, до середини 2021 року, але темпи і тривалість оздоровлення світової економіки будуть залежати від виробництва вакцин і мутації коронавірусу.

Як повідомляла "ДС", 8 березня Сенат США затвердив пакет економічної допомоги на $1,9 трлн, який ініціював президент Джо Байден.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua