• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Зеленського думають, що компенсацію за збитки від справи "Мотор Січі" заплатять США

Україна може втратити частину ринку в Китаї і має в цьому випадку поставити питання перед партнерами в США про компенсацію збитків

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в інтервʼю "Лівому берегу" заступник голови Офісу президента Ігор Жовква, інформує "ДС".

Відповідаючи на питання, чи не боїться Україна після ситуації з "Мотор Січчю" втратити в особі Китаю найбільшого торгового партнера, Жовква зазначив, що така загроза існує.

"Що стосується можливості втратити певні сегменти ринку. Така можливість існує. Вона існує завжди з будь-яким партнером. Минулого року в нас із Китаєм склалася гарна торговельна кон’юнктура. Україні треба страхуватися на фоні цієї історії з напруженням відносин США з КНР. Думаю, ми маємо право порушити питання перед нашими американськими партнерами щодо компенсації тих збитків, яких може зазнати Україна", — сказав він

Водночас Жовква не думає, що Китай прагне закрити для України ринки, тому що "там багато прагматичних людей, які добре вираховують економічні інтереси".

"По-перше, ми нічого не боїмося. А по-друге, ми мали реакцію китайської сторони щодо санкцій у справі "Мотор-Січі". У концентрованому вигляді вона така: це справи китайської приватної компанії. Сильних сигналів від Пекіна, що це обов’язково негативно позначиться чи на політичних наших відносинах, чи на економічних не було", — розповів він.

Як повідомляла "ДС", 11 березня Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про націоналізацію підприємства "Мотор Січ", яке розташоване в Запоріжжі. Секретар РНБО Олексій Данилов пообіцяв, що інвесторам буде виплачена компенсація.

У свою чергу президент Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Ду Тао в інтервʼю з приводу конфіскації "Мотор Січі" заявив, що дії України, крім Skyrizon, завдали шкоди досить широкому колу інвесторів.

Компанія вже заявила про підвищення суми вимог у міжнародному арбітражі за експропріацію її українського активу до $ 3,6 млрд.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua