• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Зеленського повідомили, що він не заветує спірний закон про податкові правила

Реклама на dsnews.ua
Президент Володимир Зеленський не буде накладати вето на закон про зміни до Податкового кодексу, що стосуються податкових правил

Про це заявила заступник керівника Офісу президента Юлія Ковалів, передає "ДС" з посиланням на Економічну правду.

За словами Ковалів, Закон про внесення змін у Податковий кодекс України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві (№1210) набуде чинності найближчим часом.

"Прийнятий парламентом законопроект дозволить продовжити реформування Державної податкової служби шляхом перетворення її в єдину юридичну особу та підвищення прозорості її діяльності. Крім того, законопроект містить ряд важливих норм, спрямованих на вдосконалення системи адміністрування податків, що передбачає імплементацію положень плану BEPS по боротьбі з розмиванням податкової бази, розширює інвестиційні стимули шляхом запровадження прискореної амортизації та ін", - зазначила Ковалів.

Заступник голови Офісу також вказала, що виклики для бізнесу, пов'язані з пандемією COVID-19, потребують відповіді і від фіскальних органів.

14 травня повідомлялося, що президент Володимир Зеленський має намір ветувати прийнятий в січні ВР податковий закон №1210 зі своїми пропозиціями.

Про це на онлайн-конференції заявив уповноважений президента з земельних питань Роман Лещенко.

16 січня Верховна Рада проголосувала у другому читанні за скандальний законопроект 1210, що передбачають норми трансфертного ціноутворення, запровадження плану дій BEPS, підвищення лімітів для Фопів і в тому числі, підвищення акцизу на сигарети і ренти на видобуток залізної руди.

Прийняті у другому читанні і в цілому законопроект №1210 із змінами в Податковий кодекс і супутній йому законопроект №1209-1 враховують ряд зауважень з боку бізнесу, однак містять багато суперечливих норм, заявила в прес-релізі Європейська бізнес-асоціація.

Законів (законопроекти 1210 і 1209-1) вносять зміни в адміністрування податками, зокрема вводять принцип винною відповідальності платника податків за податкові правопорушення, визначає вимоги щодо вмотивованості рішень контролюючих органів про накладення штрафів, закріплює перелік податкових порушень контролюючих органів, в тому числі недотримання процедури реєстрації платника податків і порушення у сфері відшкодування ПДВ.

У частині імплементації положень плану BEPS закони запроваджують концепцію оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній на рівні контролюючого особи, вводять трирівневу структуру документації для міжнародних груп компаній.

Закони вносять зміни щодо податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток підприємств, рентної плати та інших податків і зборів.

Закон також вводить уніфіковану форму інформації про ставки та пільги за все місцевих податків і зборів, порядок надання її органами місцевого самоврядування ключові органи.

Законопроектом 1210 скасували в тому числі так звані "соєві правки".

У грудні 2019 року президент Володимир Зеленський закликав уряд і Верховну Раду прийняти закон про підтримку вітчизняного виробника сільськогосподарської продукції і скасування так званих соєвих правок.

У грудні 2017 року Верховна Рада ухвалила так звані "соєво-ріпакові правки", якими скасувала відшкодування ПДВ на сою та насіння ріпаку з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року; ріпаку з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року.

Український малий та середній аграрний бізнес втрачає більше 10 доларів на кожній тоні реалізованої сої в результаті "соєвих правок".

    Реклама на dsnews.ua