• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Загроза вторгнення Росії: Зеленський заявив, що паніка вже коштувала Україні 12,5 млрд

Глава держави Володимир Зеленський заявив, що паніка, яку спричинили повідомлення про можливий наступ Росії на Україну, нанесла українській економіці збитків у розмірі 12,5 млрд грн

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / president.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив в інтерв'ю західним ЗМІ, повідомляє "ДС".

Найголовніше завдання, за словами Зеленського, зараз — це "стабілізувати економіку".

"Через всі ці сигнали, що "завтра війна", які пішли навіть від поважних лідерів держав, вони відверто говорять "завтра буде війна". Це паніка — на ринках, у фінансовому секторі… Скільки це коштує нашій державі?" — сказав президент України.

Він навів конкретні суми, які, за його словами, втратила українська економіка.

"У нас було рекордне ВВП минулого року, воно зросло, 6,5 млрд нових інвестицій у 2021 році. Але після початку такої інформаційної кампанії, з України вивели 12,5 млрд коштів. Ми стабілізуємо нашу валюту з держрезервів. Це дуже дорого коштує нашій країні", — сказав Зеленський.

Про яку валюту йдеться, він не уточнив, але, вочевидь, малася на увазі гривня.

Причина усього цього, за словами українського президента, — "невиважена інформаційна політика", яка сіє паніку серед українців.

Напередодні у телефонній розмові із Зеленським президент США Джо Байден застеріг, що існує "чітка імовірність" вторгнення Росії в Україну наступного місяця.

У відповідь на питання іншого журналіста, чи праві ті, хто каже, що чинна українська влада применшує існуючу загрозу, щоб зберегти економіку, Зеленський відповів, зробивши відсилку до назви популярного фільму від Netflix "Не дивися вгору".

"Ми дивимося вгору, ми точно розуміємо, що відбувається. І ми про це говоримо з нашими людьми. Але ми — в цій ситуації 8 років. І для нас дуже важливий зараз момент, ми можемо втратити економіку нашої держави. Але перш за все — люди", — сказав президент України.

Зеленський також підкреслив, що у чинної української влади немає непорозумінь із президентом США щодо оцінки загрози масштабного вторгнення російських військ до нашої країни.

"У нас немає непорозумінь з Байденом. Я просто глибоко розумію, що відбувається в нашій країні", — запевнив український лідер.

Зеленський ще раз повторив позицію української влади про те, що зараз "ми не бачимо більшої ескалації, ніж вона була раніше".

"Так, збільшилась кількість військових. Але я про це говорив ще на початку 2021 року, коли проводилися військові навчання Росії. Зараз я не вважаю ситуацію більш напруженою, ніж вона була тоді, у пік навчань", — підкреслив він.

Але у 2021 році, за словами Зеленського, "такої інформаційної напруги у просторі тоді не було".

"У нас в Києві що, їздять танки по вулицях? Ні! Але відчуття, якщо ти тут не перебуваєш, зі ЗМІ, саме таке — що в нас війна, ходять війська по дорогах, мобілізація, люди кудись їдуть. Це не так. Нам не потрібна ця паніка", — наголосив президент.

Нагадаємо, напередодні CNN з посиланням на анонімного українського топ-чиновника повідомило, що вчорашня телефонна розмова Байдена і Зеленського пройшла не дуже добре нібито через розбіжності з приводу оцінок рівня ризику вторгнення Росії в Україну. Нібито американський президент попередив, що вторгнення є практично неминучим.

Водночас представниця Ради небезпеки США Емілі Горн спростувала ці відомості, заявивши, що анонімне джерело злило брехню для CNN.

Прессекретар президента України Сергій Никифоров заявив, що не треба довіряти інформації з соцмереж, а всі дані про розмову президентів містяться в офіційних релізах. Крім того, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав інформацію CNN недостовірною.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua