• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Україна отримала грант на $760 млн на пенсії та виплати

Україна отримала грант від Норвегії та Японії на $760 млн через проект Світового банку "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" (PEACE in Ukraine)

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Міністерство фінансів, передає "ДС".

Кошти надійшли до загального фонду Держбюджету на безповоротній основі, як другий грант Шостого додаткового фінансування в рамках проекту PEACE. 

Обсяг додаткового фінансування складається з грантів Урядів Японії та Норвегії ($465 млн та $295 млн відповідно).

Кошти будуть спрямовані на часткову компенсацію видатків Держбюджету України, не пов’язаних зі сферою безпеки та оборони, зокрема на пенсії, зарплати педагогічним працівникам, виплати працівникам ДСНС.

"З початку повномасштабного вторгнення Уряди Японії та Норвегії неодноразово демонстрували Україні свою непохитну підтримку та солідарність. Допомога міжнародних партнерів є критично важливою для фінансування соціальної сфери України під час війни. Вдячний партнерам за готовність допомагати та активно співпрацювати у вирішальний для України час", – наголосив міністр фінансів Сергій Марченко. 

У 2024 році Україна отримала вже близько $1,2 млрд зовнішньої фінансової допомоги від донорів через проекти Світового банку. З них майже 75% — гранти. 

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua