• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Україна за потреби продасть Молдові 700 млн кубів газу

НАК "Нафтогаз" підписав з молдовською Energocom рамкову угоду щодо постачання 700 млн кубів газу у разі необхідності

Україна за потреби продасть Молдові 700 млн кубів газу
Україна за потреби продасть Молдові 700 млн кубів газу
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Так, молдовська державна компанія Energocom та "Нафтогаз" підписали рамкову угоду про постачання у разі необхідності обсягу до 700 млн кубів газу.

Угода відбулася на тлі ситуації на світових ринках та непрогнозованості постачань з боку російського "Газпрому". Зокрема – їхньої можливої повної зупинки.

На відміну від 16 млн кубів, які Україна "позичила" Молдові з огляду на надзвичайний стан у країні, у даному випадкові йдеться про поставку виключно на платній основі. Наразі країна не придбала жодного кубометра.

Зазначається, що у разі необхідності буде продаватися імпортний ресурс, тобто придбаний у Європі з маржинальністю НАКу. "Про газ власного видобутку не може йти й мови", – зазначає співрозмовник в уряді. 

Та останнє слово в угодах на значні суми стоїть за Кабміном, адже після схвалення рішення правлінням "Нафтогазу" його повинна підтвердити наглядова рада. До її призначення такі функції виконує акціонер НАКу, тобто уряд.

Нагадаємо, 13 жовтня національна комісія з надзвичайних ситуацій Молдови оголосила режим підвищеної готовності в газовому секторі.

На початку жовтня "Молдовагаз" продовжив контракт з "Газпромом" на поставку газу лише на місяць, і тепер змушений закуповувати газ за індексною ціною — $800 за тисячу кубометрів. Вже 6 жовтня компанія попросила споживачів скоротити витрати газу, так як країна споживає більше, ніж імпортує.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua